TUI CEO´su Joussen: ‘Yunanistan turizmini güçlendirmek için otel yatırımı yapacağız’ - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
TUI CEO´su Joussen: ‘Yunanistan turizmini güçlendirmek için otel yatırımı yapacağız’
Yunanistan Başbakanı Çipras ile buluşan TUI CEO´su Fritz Joussen, TUI Group´un Yunanistan´da otel yatırımına devam edeceğini söyledi.
TUI CEO´su Joussen: ‘Yunanistan turizmini güçlendirmek için otel yatırımı yapacağız’

Alman FVW Dergisi tarafından yayınlanan habere göre Yunanistan Başbakanı Çipras ile buluşan Joussen, „Yunanistan 2017 yaz sezonundan karlı çıkan ülkelerden biri“ dedi. Çipras ile Atina´da buluşan Joussen´e göre TUI´nin global Yunanistan müşterisi yüzde 10 oranında artarak 2.5 milyon kişiyi buldu.

TUI´de Yunanistan, İspanya´dan sonra ikinci sırada

Joussen´e göre Yunanistan TUI Group´ta İspanya´dan sonra ikinci sıraya kadar yükseldi. Yunanistan bu yıl toplam 28.5 milyon yurtdışından gelen turist bekliyor.

İki yıl önce Grecotel´den elini çeken TUI şimdi Yunanistan´a dönecek

TUI´nin iki yıl önce Grecotel´den ayrıldığını hatırlatan Joussen, TUI´nin buna rağmen şimdi Yunanistan´da hem otel sektöründe hem de kruvaziyer turizminde büyümek istediğini belirtti. Joussen´e göre Girit Adası´nda Yunanistan´daki üçüncü Robinson Club´unun yapılacağı bir arsayı alan TUI, ayrıca Rodos Adası´nda 2018 yılında TUI´nin kendi markası olan bir Sensatori otelini açmayı da planlıyor.

TUI şu anda Yunanistan´daki tatil bölgelerinde kendine ait toplam 32 otel işletiyor ve Yunanistan´da faaliyet gösteren kendine ait incoming acentası olan TUI Hellas´ın bünyesinde 1,300 eleman çalıştırıyor.

Joussen ayrıca Girit Adası´nı „tatilde sürdürülebilir beslenme“ konusunda „örnek bir destinasyon olarak“ geliştirileceğini açıkladı. Girit Adası´nda faaliyet gösteren „TUI Care Vakfı“ adada yürütülen bir proje kapsamında yerel üreticileri otelcilerle turizm sektörü temsilcileri ile buluşturarak otellerde daha yüksek bir oranda yerel gıda ürünlerinin misafirlere sunulmasını hedefliyor. Bu girişime Girit´te şu ana kadar 200 yerel şirket, zeytin yetiştiricisi ve şarapçı katılmış durumda.
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,