Yunan bakan iddialı: Bu kış otelleri dolduracağız! - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Yunan bakan iddialı: Bu kış otelleri dolduracağız!
Turizm Bakanı Vassilis Kikilias yaptığı açıklamada, Yunanistan'a turist akışının Covid-19'a rağmen hala güçlü olduğunu, ancak bu başarının tesadüf olmadığını söyledi.
Yunan bakan iddialı: Bu kış otelleri dolduracağız!

“Yunan turizmi otomatik pilotta değil. Geçen yıl da değildi. Pandeminin ortasında büyük çabalar sarf edildi, çok çalışıldı“ dedi.

Kikilias, Yunanistan'ın şu anki olumlu turizm rakamlarının otelciler, ulaşım hizmetleri sağlayıcıları, turizm profesyonelleri, havayolları ve tur operatörleri tarafından yapılan çalışmaların, ziyaretçilerin tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin ve sunulan sürdürülebilir turizm ürününün birleşik bir sonucu olduğunu söyledi.

Yunan bakan aynı zamanda Yunanistan'ı bir kış ve bahar destinasyonu olarak tanıtmayı amaçlıyor. Bu konu ile ilgili iki kampanyanın ilki Kasım, Aralık ve Ocak'ta, ikincisi ise birçok paket tatilin satın alındığı ilkbahar başlarında – Şubat ve Mart'ta - gerçekleştirilecek.

Burada özellikle pandemiden etkilenen otel işletmelerin desteklenmesi hedefleniyor. Bunun yanında yine özellikle yıl boyu turizmi ön plana çıkarmak, şehir tatilini ve daha az bilinen destinasyonları teşvik edilmek isteniliyor.

Yunan bakan, 16 Kasım'a kadar Korfu, Atina, Girit, Selanik ve Rodos'a yapılan rezervasyonların yanı sıra devam eden kruvaziyer faaliyetlerine atıfta bulunarak yaz dinamiğinin hala güçlü olduğunu ve otellerin doluluk oranlarının yüksek olduğunu doğruladı.

Kikilias, yaptığı açıklamada bakanlığın mevcut turizm stratejisinin dört sütuna odaklandığını söyledi: “altyapı, kriz yönetimi, hizmetlerin dijitalleştirilmesi ve eğitim ve beceri geliştirme” olduğunu, ilerisi için ülkenin turizm ürününün etkin tanıtımı için koordinasyon ve odaklanmanın gerekli olduğunu ekleyerek, iyimserliğini dile getirdi. (Tourexpi)

Resim: © Public Domain


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,