Otel zinciri öldürülen müşterileri için 800 milyon dolar ödeyecek - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Otel zinciri öldürülen müşterileri için 800 milyon dolar ödeyecek
2017 yılında Las Vegas´ta meydana gelen katliamda öldürülen kişilerin yakınlarına toplam 800 milyon dolar ödenecek. Katilin cinayetini gerçekleştirmek üzere girip saklandığı otel, bu ödemeyle uzun sürecek olan davaların açılmasını önlemek istiyor.
Otel zinciri öldürülen müşterileri için 800 milyon dolar ödeyecek

APA haber ajansı tarafından yayınlanan habere göre 2017 Ekim ayında bir kişi, MGM Resorts International´e ait olan bir otelin 32nci katından ateş açarak, bu otelin karşısında bulunan bir diğer otelde kalan toplam 58 kişiyi öldürüp 800 kişiyi yaralamıştı.

Olayda hayatını kaybeden kişilerin yakınları tarafından açılan birçok davaya sona vermek amacıyla 800 milyon dolar (732,27 milyon Euro) ödemeye razı olan otel, hayatını kaybeden kişilerin yakınları ile varılan anlaşmayı dün açıkladı.

İki yıl önce yapılan feci katliamın ardından birçok yetkili katliamın gerçekleştirilmesi için seçilen Mandalay Bay Hotel´in güvenlik önlemlerinin çok yetersiz olduğunu belirtmişti. Katliamı gerçekleştiren 64 yaşındaki Stephen P.´nin birkaç silahı ve büyük sayıda mühimmatı yanyana olarak tuttuğu iki otel odasına sokmayı başarmıştı.

FBI ve polis, olaydan sonra bu feci cinayetin işlenmesi için hiç bir motif bulamadı. 1 Ekim 2017 tarihinde otel odasından karşı tarafta düzenlenen ve toplam 20 bin kişinin geldiği müzik festivaline ateş açıp yüzlerce insanı yaralayan ve onlarca kişiyi de öldüren Stephen P., katliamı gerçekleştirdikten sonra intihar etti.


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,