Gizli ve Mahrem Lüks tatilin yeni şifresi - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Gizli ve Mahrem Lüks tatilin yeni şifresi
Lüks seyahat daha da özel hale geliyor.
Gizli ve Mahrem Lüks tatilin yeni şifresi

Çok özel ve mahrem alana sahip tatiller şu anda çok popüler.

Korona krizi, diğer tur operatörleri kadar lüks seyahat sağlayıcılarını da vurdu . Dünyada lüks tatil hareketi azaldı. Lüks tatil alışkanlığı olan üst segment müşteriler tatilden döndükten sonra belirsizlikten ve karantina olasılığından öok çekiniyorlar .

Özel müşteri bu yıl her zamankinden daha popüler olan bir şeyi satın alabilir bir yeni trend yarattılar:

“Gizli ve mahrem”

Select Luxury Travel'ın kurucusu ve genel müdürü Dirk Gowin, "Müşterilerimiz sürekli olarak küçük lüks otelleri, özel villaları veya aile için özel konaklamaları tercih ediyor" diyor. Windrose Finest Travel'ın Genel Müdürü Stephan Braun, bu eğilimi doğruluyor: “Özel jetle seyahat etmenin yanı sıra villalar ve dağ evleri talepte bir patlama yaşıyor. Burada genel eğilim Mahrem ve Gizli noktalarda kalabalık insan gruplarıyla mümkün olduğunca az temas ve mesafeyi koruyabilecek yeterli alan.

Geniş bahçeler, teraslar ve mahrem doğal alanlar ön plana çıkıyor.

Bu tür özel ve gizli ürünler en üst segmentte her zamankinden daha fazla talep görüyor.

Varlıklı müşteriler bu yaz pek uzaklara gitmeyip lüks ürünlerde Avrupa'daki destinasyonları tercih etti. Almanya’da her zamankinden önemli ölçüde daha fazla talep gördü.

Airtours patronu Steffen Boehnke, Baltık Denizi ve Alp bölgelerinde "hızlı büyüme" olduğunu bildirdi.

Tur operatörleri piyasadaki talep durumuna göre tepki veriyor ve ana kıtadaki programlarını sürekli genişletiyorlar. Örneğin, Windrose Finest Travel artık özel jetle varış ile Avrupa'daki destinasyonlara önemli ölçüde daha fazla seyahat sunuyor.

Buna benzer gelişme Türkiye’dede kendini gösteriyor: Türkiye uzun yıllardır en üst segment müşterileri getiren Aida Tours’un sahibi Adviye Bergemann Tourexpi’ye yaptığı açıklamada “ Bu pandemide gördük ki VIP müşterilerin alışkanlıkları ve tercihleri değişmeye başladı.

Privacy birinci öncelik oldu.

Bu anlamda yatlar ve özel villalar en çok tercih edilen ürünler oldu” dedi. (Tourexpi)

Resim: (AA)


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,