Dünya'nın en kapsamlı ‘Turizmde Sorumluluk Zirvesi‘ Mayıs 2020'de Norveç'te - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Dünya'nın en kapsamlı ‘Turizmde Sorumluluk Zirvesi‘ Mayıs 2020'de Norveç'te
USTOA Sürdürülebilirliğe Ev Sahipliği Yapacak / Norveç'te Sorumluluk Zirvesi, Mayıs 2020.
Dünya'nın en kapsamlı ‘Turizmde Sorumluluk Zirvesi‘ Mayıs 2020'de Norveç'te

Sürdürülebilirlik ve sorumluluk dünya turizminin en önemli konusu oldu. Zaman değişti, turizmde korumak projeleri üretmenin, pazarlamanın önüne geçti. 

Amerika Birleşik Devletleri Tur Operatörleri Birliği (USTOA), Visit Norway ile ortaklaşa, Norveç'in Bodø kentinde ilk "Sürdürülebilirlik Sorumluluk Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak. Daha sürdürülebilir bir gelecek için bir yol oluşturmak üzere seyahat endüstrisindeki liderleri iki gün boyunca bir araya gelecek.

Bir dizi panel, şömine sahbetleri, yuvarlak masa tartışmaları ve sohbetler ile ilham verici ve eğitici çalışmalar gerçekleştirilecek. 

Sağlanacak interaktif diyalog ile katılımcıların içerike katkıları güçlendirilecek. 

Zirve, gelecekteki işbirlikleri, yenilikçi yaklaşımlar tüm katılımcılara fayda sağlayacak, sektörler arası eğitimi teşvik edilecek.

USTOA başkanı ve CEO'su Terry Dale, yaptığı açıklamada "sürdürülebilir turizme ulaşmak çok kompleks bir konu ve ancak bir endüstri olarak birlikte uzun vadeli çalışarak küresel olarak ilerleyebiliriz, Bodø'daki ilk zirvemize ev sahipliği yapmaktan ve yenilikçi sürdürülebilir turizm çabalarının gelişiminde çığır açan ortağımız Visit Norway ile birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

New York'taki Visit Norway müdürü Hege V. Barnes, “Bu etkili etkinliği USTOA'daki ortaklarımızla birlikte gerçekleştirmekten ve ilk ev sahibi olarak hizmet etmekten onur duyuyoruz” dedi. "Dünyadaki çok az yer gerçekten sürdürülebilir turizm inisiyatiflerine olan ihtiyacı Norveç Arktik'ten daha iyi ifade edibilir" dedi.

Barnes "Küresel turizm endüstrisini Bodø'ya bekliyoruz ve daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru sektöre rehberlik edecek daha büyük buluşmaya davet ediyoruz " diyerek sözlerine devam etti.

Zirveyi denetlemek ve kolaylaştırmak için USTOA ve Visit Norway, çevresel, sosyal ve ekonomik etkilerin ölçülmesi ve değerlendirilmesinde uzmanlaşmış sürdürülebilirlik konusunda küresel düşünce lideri Malcolm Preston'a emanet etti.

Preston, 2018'deki emekliliğine kadar PriceWaterhouseCoopers (PwC) Küresel Sürdürülebilirlik Hizmetleri Başkanı olarak görev yapmıştı.

Bu görevde 700 sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği uzmanından oluşan küresel bir ekip geliştirdi ve yönetti. 

Metin ve Resim: © USTOA


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,