Bali hükümeti adanın yabancı turistlere açılma tarihini yine kaydırdı - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Bali hükümeti adanın yabancı turistlere açılma tarihini yine kaydırdı
Bali hükümeti, Endonezya'nın ana adasının yabancı turistler için açılış tarihini gelecek yılın başına kaydırdı.
Bali hükümeti adanın yabancı turistlere açılma tarihini yine kaydırdı

Bu Bali vali yardımcısı Tjokorda Oka Artha Ardana Sukawati, Bali'nin 1 Aralık'ta açılacağı yönündeki söylentileri yalanladı. “1 Aralık'tan itibaren yabancı turistler için giriş açma planı yok. Önümüzdeki yılın başlarında olacak gibi görünüyor” dedi.

Birçok kez değiştirilen Bali'nin açılış tarihi adanın turizm endüstrisinde büyük bir güvensizlik yaşatıyor.

Bali tatil adasını açmayı sürekli olarak reddeden Endonezya hükümetinin bu tutumu çalışanları üzüyor.

Koronavirüs ile ilgili kısıtlamalar ekonomiyi felç etti ve sonuç olarak turizm işçileri geçinebilmek için ”sürdürülebilir sektörlerde" iş aramak zorunda kaldılar: Geçim derdine düşen Bali'deki turizm çalışanları ve hatta seyahat acenteleri yöneticileri tarıma geri dönüş yaptılar.

Bölgenin gayri safi yurtiçi hasılasının % 55'ini oluşturan Bali'nin turizm sektörü, daha önce 2002 ve 2005 yıllarında iki terör saldırısından, SARS ve kuduz salgınlarından ve ünlü Agung Dağı'ndaki volkanik patlamalardan sonra ayakta kalmayı büyük mücadelelerle başarmıştı: Anxak durum şimdi çok daha zor, turizmciler pandemi nedeniyle sekiz aydır süren cirosuz ve işsiz durumdan dolayı çok zordalar.

Bali'nin turizm acentesi başkanı Putu Astava'ya göre, olup bitenler arasında bir şey daha da kötü: Bir yetkili, “Bali’nin turizm altyapısı çöpe dönüşmeye başladı: Bahçeler ve havuzlar bakıma muhtaç durumda. Oteller ve lobiler çöplerle dolmaya başladı” dedi. (Tourexpi)

Resim: © AA


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,