Condor haciz korkusuyla Tunus´a uçamıyor - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Condor haciz korkusuyla Tunus´a uçamıyor
Tunuslu bir otelci Thomas Cook´tan alacağını alamayınca Condor´a ait olan uçakları haciz etmeye çalışıyor.
Condor haciz korkusuyla Tunus´a uçamıyor

Condor, Thomas Cook iflası duyulur duyulmaz avukatlarına önlemini aldırdı ve Frankfurt İdare Mahkemesi´nden “iflastan korunma kararı” aldı. Bu karardan dolayı Thomas Cook alacaklıları Almanya ve Avrupa Birliği´nde paralarını Thomas Cook Grubu´na ait olan Condor´dan alamıyor.

Buna rağmen Condor bazı ülkelerde bu konuda sorun yaşıyor. Tunus´un tatil adası Djerba için üç uçuş yapmayı planlayan Condor, iki uçuşu iptal etme gereğini duydu, çünkü Tunuslu bir otel sahibi, Thomas Cook´tan alacaklarını Condor´dan alma maksadıyla Condor uçaklarını haciz etme kararını aldırmaya çalışıyor.

Tunus´taki resmi kaynaklardan bu girişimin başarılı olma şansının olmasına yönelik ipuçlar gelince, Condor uçuşlarını iptal ederek ve Lufthansa ile TUIfly tarafından gerçekleştirilmek üzere geçen Cumartesi´ye (12 Ekim) erteledi.

Condor´un Tunus´taki sorunu henüz çözülmüş değil. Bakalım, başka ülkelerde Tunuslu otelciyi örnek alan başka Thomas Cook alacaklısı çıkacak mı?

Orijinal habere link:

https://www.focus.de/finanzen/boerse/wegen-thomas-cook-pleite-fuege-nach-djerba-betroffen-condor-droht-flugzeug-pfaendung-in-tunesien_id_11231248.html


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,