Yüksek Baht Yüzünden Turkiye' ye Giden Ruslar Yine Tayland'a Döndü - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Yüksek Baht Yüzünden Turkiye' ye Giden Ruslar Yine Tayland'a Döndü
Tayland bu yıl 39 milyon yabancı turistin gelmesiyle yıllık turizm rekorunu kırdı. 39 milyonuncu turist Rusya'dan geldi.
Yüksek Baht Yüzünden Turkiye' ye Giden Ruslar Yine Tayland'a Döndü

Turizm ve Spor Bakanı Phiphat Ratchakitprakarn, krallığın küresel gezginlerin her zaman favori yerlerinden biri olmaya devam ettiğini söyledi.

2019'un bu son günlerinde her gün 140.000 turistin gelmesi bekleniyor, bu da Tayland'ın yıl sonuna kadar toplam 39,6 milyondan 39,8 milyon turiste ev sahipliği yapmayı beklediği anlamına geliyor.

 

39 milyonuncu turist Rus!

Üçüncü kez ailesiyle birlikte Tayland'a seyahat eden Anna Pavlovskaya, turistik yerlerin yanı sıra Tayland halkının misafirperverliğinin Tayland'a gelmesinin nedeni olduğunu söyledi

Turizm ve Spor Bakanlığına göre, bu yılın ocak-kasım döneminde yurt dışı giriş sayısı, yıllık% 4.44 artışla 35.87 milyon olarak gerçekleşti ve% 3.67 artışla 1.74 trilyon baht gelir elde edildi.

Bu yıl Tayland Turizm Otoritesi (TAT) Tayland turizminin hem hacimde hem de değerde% 4'lük bir büyüme oranına ulaşmasını ve ülke için 1,96 trilyon gelir elde edecek 39,7 milyon yabancı turisti bekliyor.

Ajans, turist sayısının 2020 yılında% 2,5 artışla 40,8 milyona ulaşacağını ve bu da ekonomiye yıllık% 3 artışla 2,02 trilyon baht katkıda bulunacağını tahmin ediyor.

TAT vali yardımcısı Srisuda Wanapinyosak, Tayland için Rus pazarı çok önemli: TAT'ın Vladivostok, Irkutsk, Yekaterinburg ve Novosibirsk gibi yeni şehirlere ulaşarak Tayland'a daha fazla turist çekmek için çalışmalara başlayacak.

Güçlü Baht yüzünden birçok Rus'un Türkiye gibi kısa mesafeli destinasyonları seçmesine neden olan artık etkili olmuyor.


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,