İspanya Kralı Felipe, Mayorka turizminin imdadına koştu - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
İspanya Kralı Felipe, Mayorka turizminin imdadına koştu
Olağanüstü durumlarda sürpriz gelişmeler yaşanır: Daha önce Mayorka´da tatil yapıp hiç bir zaman turistlerin uğrak yeri olan „Playa de Palma“ sahil yoluna gelmemiş olan İspanya Kralı Felipe ve eşi Letizia bu yaz oraya gelmekle kalmayıp turistlerle selfie bile çektiler.
İspanya Kralı Felipe, Mayorka turizminin imdadına koştu

t-online.de sitesinde yayınlanan habere göre Mayorka, son günlerde daha önce hiç olmamış, hoş bir olaya sahne oldu: İspanya´nın Kralı Felipe ve eşi Letizia, turistler tarafından son derece sevilen „Playa de Palma“ sahil yoluna gelerek, mayo ve bikinilerle güneşlenerek kralı görünce şaşkınlıkla kalkan turistlerde şakalaşarak sohbet ettiler.

Birçok turistin kendileri ile selfie çekmesine bile izin veren kral ve kralice, her yıl Ağustos ayında Mayorka´ya gelerek tatillerini orada geçiriyorlar, fakat bu tatil, normalde „Marivent Sarayı“nda, yatlarda ve farklı yelkenlilerde geçiyor. Mayorka´da hiç kimse kralın Playa de Palma´ya geldiğini hatırlamıyor. Herkes de Kral Felipe´nin turizme destek vermek için alışkanlıklarını değiştirdiğini sanıyor.

Kralın tenezzül edip turistlerin arasında karışması için ciddi ve üzücü bir nedeni var: İspanya sınırlarını yabancı turistlere açtığı halde Mayorka´da hala turist sayısı yok denecek kadar az. Birçok turistin asıl gelme nedeni olan alkollü partiler zaten koronavirüs salgınından dolayı halen yasak, ve birçok turist gelip de adada mahsur kalabileceğinden de korkuyor. Kısacası, Mayorka´da işler çok kötü, ve buna karşı verilmesi planlanan devlet yardımları pek işe yaramayacak. Madrid tarafından karar verilen dört milyar Euro´luk yardım paketinin karşısında bu yıl koronadan dolayı beklenen 80 milyar Euro´luk zarar duruyor çünkü.

Turizmin koronavirüsten gördüğü zarar, İspanya´da özellikle Kanarya Adaları´nı ve Mayorka ile komşu adaları etkilyecekt. Verilen bilgilere göre her iki bölgede turizm, ekonominin yüzde otuzbeşini teşkil ediyor, ve bu büyük katkı bu yıl neredeyse tümüyle yok olacak.

Resim: © AA


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,