35 Bulgar Tur Operatörü Sigorta Yetersizliği Yüzünden Listelendi - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
35 Bulgar Tur Operatörü Sigorta Yetersizliği Yüzünden Listelendi
Bulgaristan Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Bulgaristan Turizm Bakanlığı'nın zorunlu tur operatörü sorumluluk sigortasına sahip olmadıkları için 35 tur operatörü şirketinin ruhsatını iptal prosedürlerine başlıyor.
35 Bulgar Tur Operatörü Sigorta Yetersizliği Yüzünden Listelendi

BulgaristanTurizm Kanununa göre, tur operatörü hizmeti veren tüm şirketlerin sigorta kanunu kapsamında olmak mecburiyetindedir.

Kayıtlı tur operatörlerinin silinme işlemleri, bakanlık temsilcileri ile tur operatörleri ve seyahat acenteleri derneklerini uzman komiteleri tarafından alınan kararlara uygun olarak alınacaktır.

Kayıtları sona erdirilecek şirketlerin çoğunun ofisleri Sofya, Burgaz, Varna, Filibe, Sliven, Haskovo, Kyustendil ve Nessebar kasabasında bulunuyor. 

Bakanlık, şirketlerin sicilden tamamen kaldırılmayacaklarını, ancak müşterilerin dikkatini çekmek için geçerli sigortaları olmayan şirketlerin isimlerinin kırmızı renkle vurgulanacağı duyuruldu.

Şu an toplam 3450 tur operatörü ve seyahat acentası Bulgaristan Ulusal Turist Kayıt Defterinde bulunmaktadır. (Tourexpi)

Resim: AA

 

 


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,