Avusturya Hava Yollarındaki kabin görevlileri greve gitti - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Avusturya Hava Yollarındaki kabin görevlileri greve gitti
Avusturya Hava Yolları (AUA) şirketinde çalışan kabin görevlileri, maaşlarının artırılması talebiyle grev yapıyor.
Avusturya Hava Yollarındaki kabin görevlileri greve gitti

AUA ile hava yolu çalışanlarını temsil eden VIDA Sendikası arasında 17 kez yapılan görüşmelerden sonuç alınmaması üzerine, kabin çalışanları Avusturya'nın başkenti Viyana yakınlarındaki Schwechat Uluslararası Havalimanı'nda greve gitti.

Gece başlayan grev yarın öğleye kadar sürecek.

VIDA Sendikası Başkanı Roman Hebenstreit, basına yaptığı açıklamada, Paskalya tatilinde böyle bir karar almak durumunda kaldıkları için üzgün olduğunu belirterek, Avusturya Hava Yollarını da bünyesinde barındıran Alman hava yolu şirketi Lufthansa'daki kabin çalışanlarının buraya kıyasla yüzde 40 daha fazla aylık gelirle çalıştıklarını, bu büyük açığın kapatılması için böyle bir karar almak durumunda kaldıklarını aktardı.

Şirket, grev nedeniyle 400'ün üzerinde uçuşun iptal edildiğini, yaklaşık 52 bin yolcunun bu durumdan etkilendiğini bildirdi.

VIDA Sendikası, çalışanların aylık gelirlerinin yüzde 27 artırılmasını talep ederken, hava yolu şirketi ise bu talebi gerçekçi bulmayarak yüzde 18 artış önerisinde bulunuyor. (AA)


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
Web sitemiz tüm desktop, tablet ve mobil cihazlarda çalışmaktadır.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,