Yazarların, muhabirlerin ve turizmcilerin duayeni 96 yaşında öldü - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Yazarların, muhabirlerin ve turizmcilerin duayeni 96 yaşında öldü
40 yıldır Avrupa ve Orta Doğu’yu gezen yazar ve muhabir Curtis Bill Pepper geçen Cuma günü İtalya’da, Todi kentindeki evinde 96 yaşına vefat etti.
Yazarların, muhabirlerin ve turizmcilerin duayeni 96 yaşında öldü

Pepper hayatı boyunca politika, sinema, sanat, Vatikan, Leonardo da Vinci ve daha bir çok konuda yazılar yazdı, haberler yaptı.

 

Kızı, şair Jorie Graham ölümü doğruladı. Pepper ve heykeltıraş olan eşi Beverly Pepper hayatlarının son demlerini Todi ve Manhattan’daki evleri arasında paylaştırmışlardı.

 

Pepper, ölümünden hemen önce son kitabı olan ‘ Mutluluk: Aramızdaki Ünlülerin ve Ötekilerin Hayatlarındaki Mutluluğun Bölümleri’nin basımını bekliyordu. Kitap yıllardır yaptığı röportajların bir derlemesi olacak ve bahar aylarında İtalyanca ve İngilizce olarak basılacak.

 

West Virginia’lı Pepper 1938 yılında, Avrupa’ya ilk macerasına giriştiğinde The New York World-Telegram için habercilik yapan 21 yaşında bir genç irisi idi. Kıtayı bisikletle gezmeye karar veren Pepper gezisindeki izlenimlerini başka muhabirlere yardımcı olması amacı ile bol resimli ve oldukça basit bir dille gönderdi.

 

Ama editörleri Pepper gibi düşünmüyorlardı. Bütün haberlerini gazetenin ilk sayfasından verdiler. United Pres kendisini İtalya temsilcisi olarak maaşa bağladı ve akabinde CBS İkinci Dünya Savaşı için muhabir olarak görevlendirdi. Aynı yıl Newsweek de kendisini işe aldı. Bu derginin Roma ofisini açan Pepper 11 yıl boyunca şefliğini yaptı.

 

Farrar Strauss Pepper’in ilkkitabı olan ‘ Papa’nın Arka Bahçesi’ kitabını 1966 yılında basmasının ardından Newsweek’i bıraktı ve freelance çalışmaya karar verdi. Kitabında Vatikan’ın yüksek duvarlarının ardında olanları anlatıyordu. Bu zaman zarfında Look, Life, Parade ve New York Times için yazmaya devam etti.

 

Mother Teresa, Kral Hüseyin, Willem de Kooning, Laurance Olivier, Marcello Mastroianni, Ben-Gurion, Moshe Dayan röportaj yaptığı önemli isimlerden bir kaçı.

 

Toplamda sekiz kitap yazdı. Aralarında ‘Sanatçı ve Papa’ 1968, özel bir yere sahiptir. Papa John XXIII ile heykeltıraş Giocomo Manzu arasındaki arkadaşlığı anlatır. Manzu bir Marksist ve Ateisttir. St Peter’in Bazilikasının bronz kapılarını yapmıştır.

 

Pepper son yıllarını özelikle turizm için yaptığı araştırmalara adadı. (AG)
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,