Uluslararası Noel Baba Barış Konseyi’nin 2020 Yılı Kararları - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Uluslararası Noel Baba Barış Konseyi’nin 2020 Yılı Kararları
Uluslararası Noel Baba Barış Konseyi’nin 2020 yılı kararları açıklandı
 Uluslararası Noel Baba Barış Konseyi’nin 2020 Yılı Kararları
Yeni Zelanda Başbakanı JACİNDA ARDEN

 Uluslararası Noel Baba Barış Konseyi’nin 2020 yılı kararları

1-     2020  yılı Noel Baba Barış Ödülü sahibi:  “JACİNDA ARDEN”
2-     2020  yılı Noel Baba Barış Ülkesi :KAZAKİSTAN
3-     2020  yılı Noel Baba ile Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri Konusu:“BARIŞ YOLUNDA LAİKLİK”

2020  yılı Noel Baba Barış Ödülü’nün sahibi; Yeni Zelanda Başbakanı, “JACİNDA ARDEN”
1995 yılından itibaren her Aralık ayında, “Barışı, erdemliliği ve iyi ahlakı yaşatmak isteyen tüm insanlar adına, bir kişiye, bir kuruma veya bir topluluğa verilen Noel Baba Barış Ödülü” 2020 yılı için, “JACİNDA ARDEN”’e verilmesi uygun görülmüştür.

Uluslararası ve Ulusal Noel Baba Barış Konseyi Yönetim Kurulu, gerçekleştirdiği aday seçimi sonucunda 2020  yılı Noel Baba Barış Ödülü’nü oy çokluğu ile “JACİNDA ARDEN”’e vermiştir.
2020 yılı Noel Baba Barış Ödülü’nün,  “JACİNDA ARDEN”’ne veriliş nedeni; 15 Mart’da Ardern, Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerine düzenlenen terör saldırılarında 51 kişinin ölmesi sonucu gösterdiği insani çıkışlar, terörün istediği, "nefret mesajı" ve ayrımcılığa karşı duruşu ile Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Arden’e verilmesi uygun görülmüştür.   

-           2020 yılı Noel Baba Barış Ülkesi; KAZAKİSTAN
Noel Baba ile Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri kapsamında, “insanlar tüm farklılıkları, yalnızca barış ve sevgi ortamında bir arada yaşayabilir” gerçeğini  anımsatmak üzere her yıl  bir ülkeye verilen,  “BARIŞ ÜLKESİ” ödülü ise  2020 yılı için KAZAKİSTAN’A verilmiştir. 

KAZAKİSTAN’In 2020 Yılı Noel Baba Barış Ülkesi olma nedeni; Tarihi geçmişi binlerce yıla uzanan Kazakistan, 1991 yılında bağımsızlığını kazanması ile modern bir devlet kurması, anayasasında yasama, yürütme ve yargı organlarının bağımsız olduğunu ilan etmesi ve kuruluşundan itibaren hiçbir ülke ile savaşmaması, son olarakta yeni bir dünya savaşına neden olacak olan, Suriye konusunda Astana sürecine ev sahipliği yapması gibi, hemen hatırlanan nedenlerden dolayı 2020 yılı Noel Baba’nın Barış Ülkesi oldu.

-           2020 yılı 26. Noel Baba ile Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri konusu; “BARIŞ YOLUNDA LAİKLİK”
Antalya’da 1991 yılında başlayan, 1993 yılında her yıl farklı bir konu başlığı altında gerçekleşen etkinliklerin 2020 yılındaki 26. konusu, “BARIŞ YOLUNDA LAİKLİK” oldu.

2020 yılı etkinliklerinin,“BARIŞ YOLUNDA LAİKLİK” olmasının nedeni; Toplumsal yaşamda huzurdan bahsedilecek ise olmazsa olmazının başında,  kısaca düşünce ve inanç özgürlüğü gelir. İnanç ve düşünce özgürlüğünün sağlanması için de, insanların bir arada yaşayacak kültürü zenginleştirmeleri gerekir. İnsanlararasındaki tüm bu farklılıklara rağmen birlikte yaşama hizmet edecek olan laiklik anlayışını, siyasi ve hukuki bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır.  Onun için, Barış Yolunda  Laikliği daha yakından tanımak gerekiyor.


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,