‘Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 Yılı’ Zürih Tonhalle`de eşsiz konser eşliğinde kutlandı - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
‘Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 Yılı’ Zürih Tonhalle`de eşsiz konser eşliğinde kutlandı
Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı kutlamaları kapsamında 1 Kasım 2023 tarihinde 1000`den fazla davetlinin katıldığı unutulmaz bir konserle kutlandı. T.C. Bern Büyükelçiliği ve T.C. Zürih Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen etkinlikte, davetliler eşsiz bir sahne ile adeta büyülendi.
‘Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 Yılı’ Zürih Tonhalle`de eşsiz konser eşliğinde kutlandı

Ünlü şef Howard Griffiths yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Türkiye'nin zengin müzik mirasını Avrupa besteleriyle harmanlayan eserlerden oluşan bir seçkiyle geceye renk kattı. Bu eşsiz müzikal füzyon, modern Türkiye'nin çeşitliliğini ve kültürel dinamizmini kutladı.

Gecenin solo sanatçısı, etkileyici yorumu ve teknik mükemmelliğiyle dinleyicileri büyüleyen ünlü Türk piyanist Can Çakmur'du.

Gecenin ana sponsorlarından biri olan Bentour Reisen, Türkiye ile olan güçlü bağlarını bir kez daha gösterdi. Yıllardır kültürel alışverişini teşvik eden ve Türkiye´de tatilcilere unutulmaz deneyimler sunan Türk Tur Operatörü, iki yıl önce bu projede en başından itibaren tutkuyla yer alarak, Türk kültürüne ve tarihine olan bağlılığını bir kez daha vurgulamış oldu.

Gecede yer almış müzikaller:

Ferit Tüzün´den Türk Kapriçyosu

Dmitri Schostakowitsch´in "Piyano Konçertosu No:2 Fa majör, Op.102"

W.A. Mozart´dan "Saraydan Kız Kaçırma" opera uvertürü

Cemal Reşit Rey´den Enstantaneler

Ulvi Cemal Erkin´den “Köçekçe

Konser, senfoni orkestrası, şef ve solist sanatçı hakkında daha fazla bilgi için www.100jahreturkiye.com ziyaret edebilirsiniz. (Tourexpi)


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
Web sitemiz tüm desktop, tablet ve mobil cihazlarda çalışmaktadır.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,