TUI 2019 yılı için kar beklentisini aşağıya çekti - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
TUI 2019 yılı için kar beklentisini aşağıya çekti
TUI, önceden 2019 yılı için EBITA (vergi, faiz ve masraf öncesi gelir) konusunda yüzde 10 oranında artış beklediği halde bu öngörüyü düzeltmek zorunda kaldığını bildirdi.
TUI 2019 yılı için kar beklentisini aşağıya çekti

APA haber ajansı tarafından yayınlanan habere göre TUI, 2019 yılı için EBITA beklentisini aşağıya çekmek zorunda kaldı. Önceden 2019 için yüzde on oranında artış bekleyen TUI, şimdi vergi öncesi gelirin 2018 seviyesinde kalacağını beklediğini bildirdi. TUI, 2018 yılında vergi öncesi gelir olarak 1,18 milyar Euro elde etmişti.

EBITA konusundaki beklentinin düzeltmesi yaz 2019 satışlarından dolayı gerekli görüldü. Yaz sezonu satışları miktar olarak bir önceki yıl kadar iyi gittiği halde kar marjlarında bir düşüş yaşandı.

TUI, bunun nedenini 2018 yılında yaşanan çok sıcak havalı yaz döneminde görmektedir. Bir önceki yılda kendi memleketlerinde çok sıcak bir yaz dönemi yaşamış olan potansiyel tatilciler, bu yıl tatile gitmek zorunda gibi hissetmiyor. Bir diğer neden ise Brexit´ten dolayı değer kaybına uğrayan İngiliz paundu. Kaldı ki Türkiye ve Kuzey Afrika ülkelerine yönelik talebin artması, İspanya ve Kanarya Adaları´ndaki satışları düşürdü.

EBITA konusundaki sorunlarına uygun cevap arayan TUI, hem masrafları düşürmeye çalışacağını, hem de verimliliği arttırmaya çalışacağını bildirdi. Sonuçta TUI, hisse başına ödeyeceği kar payını bir önceki yılda aynı tutarak hisse başına 0,72 Euro ödemeyi planlıyor.
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,