Tourexpi Özel: Accor, dünyanın dört bir yanındaki birçok oteli ofise dönüştürmek istiyor - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Tourexpi Özel: Accor, dünyanın dört bir yanındaki birçok oteli ofise dönüştürmek istiyor
Accor otel grubu başkanı Sébastien Bazin, Spiegel ile yaptığı röportajda otellerinin geleceği hakkında bilgi verdi.
Tourexpi Özel: Accor, dünyanın dört bir yanındaki birçok oteli ofise dönüştürmek istiyor

İş seyahatlerinin artık azalacağı için Bazin, otellerin bazı bölümlerini yenilemek ve değiştirmek istiyor.

Accor’un en tepe yöneticisi, çeşitli konseptler kullanarak modern işyerleri için bir abone sistemi geliştirerek, şirketlere ve kişilere otel içi çalışma ofis alanı sunmak istiyor.

Grup olarak dünya çapında 5.000'den fazla otel işleten Accor’un otel grubunun başkanı Fransız Sebastien Bazin İlginç bir kişiliği sahip, alışılmadık bir yönetici.

Spiegel’in yazdığı gibi, 2013'te Accor'u devralmadan önce ana akım seçkin okulların hiçbirine gitmeyen Bazin, ABD ve Londra'daki yatırım bankalarında çalıştı. Paris Saint-Germain Futbol Kulübü'nün başkalığını yaptı.

59 yaşındaki Bazin, salgının başlangıcından bu yana hükümetin bazı kurumlarında Fransız otel, kafe ve restoran işletmecilerini de temsil ediyor.

Bazin, karantina sırasında maaşını yüzde 25, ikramiyelerini de yüzde 50 düşük olarak talep etti . Hasta, evsiz, sağlık personeli ve aile içi şiddet mağduru kadınlar için otel odalarında konaklama imkanı sağladı.

Bazin, Paris'teki Accor gökdeleninin terk edilmiş 22. katında görüşmelerine devam ediyor. Mart ayından beri her gün burada çalışan sıra dışı yönetici Bazin, iş seyahatleri için biraz karamsar; uzun vadede iş seyahatlerinin azalacağını söylüyor.

Bu beklentiler içinde Bazin, “iki farklı konsept geliştirerek abone sistemi ile isteyenlere Floransa, Miami, Paris veya Frankfurt'ta, hatta dünyanın her yerindeki otellerimizdeki oluşturacağımız ofislerde çalışma imkanı sunacağız” diyor.

Merkezlerde bulunan otellerimiz ‘Modern Göçebeler’için çok ideal!

Bazin ayrıca "şirketler için otel katlarının yarısını veya tamamını ofise dönüştürmeyi" planlıyor.

Bazin, salgından sonra dünyada birçok çalışanın artık eski ofislerinde haftada beş gün çalışmayacağını, ancak aynı zamanda evlerinde de kalıcı olarak çalışmak istemeyeceğini öne sürüyor.

Bu yeni strateji ile Accor'un patronunun beklenen kayıpları ne kadar telafi edebileceği piyasalarda merak konusu oldu. (Tourexpi)

Resim: © Accor


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,