Rusya, ABD'yi Küba ve Venezuela'ya asker yerleştirmek ile tehdit etti - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Rusya, ABD'yi Küba ve Venezuela'ya asker yerleştirmek ile tehdit etti
Dünya ciddi bir krize doğru yelken açtı.
Rusya, ABD'yi Küba ve Venezuela'ya asker yerleştirmek ile tehdit etti

Şimdi de Rus hükümeti, ülke için bağlayıcı güvenlik garantileri konusundaki görüşmelerin başarısız olması durumunda ordusunu Küba ve Venezüella'ya yerleştirme olasılığını düşünüyor. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergei Ryabkov, yaptığı açıklamada, ABD ile gerilimin artması durumunda Rusya'nın Küba ve Venezuela'daki askeri harekâtının göz ardı edilemeyeceği konusunda uyardı.

Cenevre'deki müzakereler ve Çarşamba günkü Viyana'daki NATO-Rusya toplantısı, Moskova'nın güvenlik talepleri ile Ukrayna yakınlarındaki Rus birliklerinin akınları arasındaki farkı kapatmayı başaramadı. Bu koşullar altında, Rusya şimdi Nicolás Maduro ve Miguel Díaz-Canel diktatörlükleriyle olan tüm bağlarını güçlendirerek, kullanacak . istismar etmeye çalışacak.

Geçen yıl Haziran ayında Rusya, Latin Amerikalı müttefiklerine, özellikle Küba, Venezuela ve Nikaragua'ya "dış tehditler" olarak nitelendirdiği güçlere karşı desteğini yinelemişti .

Geçen yıl rejim karşıtı gösterilerin ardından her yıl turist sayısını artıran Küba'da zor bir dönem başladı. Küba güçlü bir müttefik arayışı içersinde Rusya ilke ilişkilerine sımsıkı satılacaktır. Rusya ve Venezuela arasındaki ilişkilere gelince, Moskova, Nicolas Maduro ile askeri işbirliğini artırma sözü verdi. Chavez rejiminin kilit müttefiklerinden biri olan Moskova'nın sözü, geçen yıl Rusya'nın başkentinde Dışişleri Bakanları Sergei Lavrov ve Jorge Arreaza'nın bir toplantısında yapıldı.

ABD, Kolombiya ve Brezilya bir süredir Venezuela'daki Rus varlığını izliyor. Ağustos 2020'de, etki alanı Karayip ülkesini içeren Silahlı Kuvvetler Güney Komutanlığı komutanı Amiral Craig Faller, "Rus etkisi, Nicolás Maduro'yu iktidarda tutan ana güçtür" dedi. (Tourexpi)

Resim: © AA


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,