Putin önümüzdeki hafta koronavirüse karşı toplu aşılama emri verdi - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Putin önümüzdeki hafta koronavirüse karşı toplu aşılama emri verdi
Putin, Sputnik V aşısını "dünyanın en iyisi" olarak nitelendirdi.
Putin önümüzdeki hafta koronavirüse karşı toplu aşılama emri verdi

Devlet Başkanı Vladimir Putin, aşının Rusya’da beklenenden daha yavaş bir şekilde piyasaya sürüldüğüne dair raporların ardından koronavirüse karşı kitlesel aşılama emrini verdi.

Bunun üzerine Rusya'da COVID-19 ile mücadeleden sorumlu Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, gelecek Pazartesi günü toplu aşıların başlayacağını duyurdu.

Kommersant gazetesine göre bir kabine toplantısında Putin, Rus Sputnik V aşısını "dünyanın en iyisi" olarak nitelendirerek, "Büyük ölçekli aşılamadan toplu aşılamaya geçmemiz gerekiyor" talimatını verdi.

Rusya, 1,5 milyon kişinin Sputnik V' aşısı olduğu açıklanmıştı, ancak haber kaynakları, bölgesel verileri, immünologları ve bağımsız analistleri gerekçe göstererek, gerçek rakamın 300.000 kişiyi geçmediğini tahmin ettiklerini bildirdiler.

4 Aralık'ta Rusya, Sputnik V' aşının halka açmaya başlayan ve birkaç hafta içinde doktorlardan ve öğretmenlerden diğer profesyonellere kadar genişleyen aşılama işlemleri çok yavaş seyrediyor.

Sağlık yetkililerinin Aralık ayı sonlarında 60 yaş üstü kişiler için Sputnik V'i onaylamasına rağmen, 68 yaşındaki Putin’e henüz Covid-19 aşısını henüz yapılmadı. Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Anastasia Rakova Salı günü yaptığı açıklamada, Rusya'nın başkentindeki her beş aşıdan ikisinin 60 yaşın üzerinde kişilere yapıldığını söyledi. (Tourexpi)

Resim: AA


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,