Pegasus, Türkiye ile Ermenistan arasında uçuşlara başlıyor - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Pegasus, Türkiye ile Ermenistan arasında uçuşlara başlıyor
Türkiye ile Ermenistan arasındaki yakınlaşma ilk neticesini gösterdi.
Pegasus, Türkiye ile Ermenistan arasında uçuşlara başlıyor

Pegasus Airlines’in bir sözcüsünün Alman haber ajansı dpa'ya verdiği demeçe göre, Pegasus Şubat ayından itibaren Ermenistan başkentine uçmak istediğini belirtti. 2 Şubat'tan itibaren haftada üç uçuş gerçekleşecek.

İki ülke arasında yıllarca süren soğukluktan sonra, Ermenistan ve Türkiye Aralık ayı ortasında ilişkileri normalleştirmeye hazır olduklarını açıklamıştılar. Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da uçuş bağlantılarının başladığını duyurdu. Her iki ülkeden özel elçiler, atılacak adımları görüşmek üzere bugün Moskova'da bir araya gelecek.

İki ülke arasındaki ilişkiler halen çok gergin. İki ülke arasındaki sınırlar uzun yıllardır kapalı. Türkiye her konuda her zaman Ermenistan'a karşı Azerbaycan‘ın tarafını tuttu ve özellikle Güney Kafkasya'da Dağlık Karabağ savaşında Bakü'yü askeri olarak destekledi. (Tourexpi)

Resim: © AA


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,