Meşhur Alman Otelci: ‘Kongreler ve Büyük Toplantılar Çok Hızlı Geri Dönecek’ - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Meşhur Alman Otelci: ‘Kongreler ve Büyük Toplantılar Çok Hızlı Geri Dönecek’
Alman otelci Christoph Unckell, Mice sektöründe patlama olacağını tahmin ediyor.
Meşhur Alman Otelci: ‘Kongreler ve Büyük Toplantılar Çok Hızlı Geri Dönecek’

Würzburg'daki Hotel Rebstock'un sahibi Christoph Unckell’e göre pandemi biter bitmez otellerdeki konferans ve toplantı salonlarının yeniden eskisi gibi dolacak.

Würzburg'daki Hotel Rebstock'un sahibi Christoph Unckell, kişisel temasların, etkinliklerin, ticaret fuarlarının tekrar geri döneceğinden emin.

Dijital etkinlikleri, toplantıları çok yorucu buluyor. Bu tür toplantılar pandeminin bitiminden sonra azalacaktır.

Video konferansların ve benzeri toplantı imkanlarının kişisel olmadığını düşünen Christoph Unckell „çoğu zaman katılımcıların sadece baş harflerini görüyorsunuz, konuştuğunuz kişinin yüzünü bile tam seçemediğiniz bu görüşmeler yavaş yavaş cazibesini kaybedecek, konuştuklarınızın, aktarmaya çalıştıklarınızın dinlendiğinden bile emin olamıyorsunuz böyle dijital toplantılarda. Ayrıca diğer insanlarla bir konferansta yaptığınız küçük sohbetlerde kayboldu. Bu aynı ortamdan bulunup karşılıklı yapılan sohbetler çok önemlidir, zira çözümlerin birlikte geliştirildiği yüz yüze aynı ortamda temas, beyin jimnastiği fikir üretmenin yolufur, fiziki olarak bir araya gelmektir” dedi.

İletişimde içerik, ses ve beden dili birlikte çalışır. Şüphe duyulduğunda, çok fazla iletişim bilgisi kaybolduğu için yanlış anlamalar ve yanlış yorumlar ortaya çıkar. Toplantılar sadece bilgi aktarmakla ilgili değil, kişisel temas, değişim ve doğrudan iletişimle ilgilidir. Yüz yüze etkinlikler daha etkilidir ve netice getirir ve daha iyi sonuçların daha hızlı alınmasını sağlar.

Tamamen sanal toplantı ve görüşme imkanlarının uzun vadeli olarak beklenen neticeleri vermeyecektir.

Bunun yanında kültürel alanlar, tiyatrolar, konserler ve müzeler insanlar için çok önemlidir. Her şeyin sanal olarak gerçekleşebileceğini düşünen biri, eğitimin duygusal düzeyde de gerçekleştiğini hesaba katmaz. Ve Zoom toplantılarında bunu başarmak neredeyse imkansızdır. (Tourexpi)

Resim: © Tourexpi


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,