Kriz, marka tur operatörleri, TUI, REWE ve Thomas Cook´a yaradı - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Kriz, marka tur operatörleri, TUI, REWE ve Thomas Cook´a yaradı
Avusturya´nın en büyük tur operatörü şirketi olan TUI´nin cirosu bu yıl yüzde onbeş artarken en çok rağbet gören destinasyonlar Yunanistan, İspanya ve uzun menzilli yerler oldu.
Kriz, marka tur operatörleri, TUI, REWE ve Thomas Cook´a yaradı

APA haber ajansı tarafından yayınlanan habere göre Avusturyalıların tatil yapma isteği krize rağmen hiç azalmazken, tercih edilen ülke ve destinasyon konusunda bir kayma sözkonusu. Tatilciler Türkiye gibi ülkelerden kaçınırken krizden en çok kazanan paket turu satan büyük tur operatörü şirketleri çıktı.

Siyasi sorunlar ve terör tehdidi bir yana, tur operatörleri zora sokanların arasında Air Berlin havayolu şirketinin iflası ve Karayıp Adaları´nda ortaya çıkan şiddetli fırtınalar da meydana geldi. Fakat bu durumlar da tur operatörlerinin işine yaradı, çünkü misafirleri tehlikeli yerlerden tahliye etmek üzere özel uçaklar gönderen de onlardı ve böylece müşterilerin onlara duyduğu güven de arttı.

Bu durumda büyük tur operatörü şirketlerinin cirolarının artması şaşılacak bir olay değil. Örneğin TUI Österreich geçen yıla göre cirosunu yüzde onbeş oranında arttırabildi.

En çok tercih edilen ülke Yunanistan

Avusturyalı tatilciler tarafından bu yıl en çok tercih edilen ülke Yunanistan, geçen yıla göre yüzde 25 oranında artış gösterdi. TUI, Yunanistan´ın 2018 yılında da yeniden artış yaşayacağına inandığı için Yunanistan´a gidecek uçak kapasitesini yüzde 20 oranında arttıracağını belirtiyor.

Yunanistan´ın yanında zaten hep çok iyi giden İspanya da yüzde 10 artış gördü ve son dönemde az rağbet gören Mısır ile Tunus da yeniden düzelmeye başladı. Doğu Akdeniz Çanağında bulunan birçok ülkenin az tercih edilmesinden uzun menzilli bazı destinasyonlar da faydalandığı için bu tarz tatiller toplam olarak yüzde 29 artış gördü. Uzun menzilli bölgelerin arasında özellikle Maldiv Adaları, ABD ve Tayland rağbet gördü.

Türkiye 2017 yılında Avusturyalı tatilcilerin pek gözdesi olmadığı halde tur operatörü şirketleri bu durumun önümüzdeki yılda değişeceğinden hemen hemen emin. TUI sözcüsü Weddig, „Türkiye´nin önümüzdeki yılda normale doğru bir adım atacağına inanıyorum“ dedi ve Türkiye´nin yaz aylarında yüzde 30 oranında artış gösterdiğini de ekliyor. Türkiye´de Temmuz ve Ağustos aylarında tespit edilen artıştan dolayı TUI Österreich Türkiye uçak kapasitelerini 2018 için iki katına çıkaracağını bildiriyor.
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,