Biz ne yapıyoruz, Bangkok ne yapıyor? - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Biz ne yapıyoruz, Bangkok ne yapıyor?
Bangkok’ta kişi başına ortalama sekiz metrekare yeşil alan için çalışmalar devam ediyor.
Biz ne yapıyoruz, Bangkok ne yapıyor?

Küresel Destinasyon Sürdürülebilirlik Endeksi (GDS-Endeksi) toplantı, etkinlik ve iş seyahati destinasyonlarının sürdürülebilirlik stratejisini ve performansını ölçen, karşılaştıran ve iyileştiren destinasyon düzeyinde bir programına göre Bangkok'ta kişi başına yedi metrekare yeşil alan düşüyor

Bu kapsamda Bangkok daha yeşil ve daha sürdürülebilir olmak istiyor

Bangkok giderek daha yeşil ve daha temiz hale geliyor.

Uluslararası Mice Derneği (ICCA) tarafından yıllık olarak yayınlanan Küresel Hedef Sürdürülebilirlik Endeksi'nde (GDS) de destinasyonlar değerlendirildi.

2019'da Tayland'ın başkenti, toplantılar, kongreler ve sergiler alanındaki çevresel ve sosyal girişimler için Asya-Pasifik bölgesindeki en iyi 5. şehir seçildi. Asya-Pasifik bölgesinde turizm açısından en sürdürülebilir şehirler sıralaması Avustralya'da üç şehirden oluşuyor: Sidney, Melbourne ve Brisbane. Dördüncü sırada Japonya'da Kyoto'ya gitti. Asya bölgesine gelince, Bangkok Japonya'da Goyan (Kore) ve Sapporo'nun önünde ikinci sırada yer alıyor.

Dünyada en yüksek beş genel puana sahip şehirler şunlardır: Göteborg (İsveç), Kopenhag (Danimarka), Zürih (İsviçre), Glasgow (İngiltere) ve Aalborg (Danimarka).

Bangkok ayrıca şehir manzarası tasarımı ve hareketlilik için çevresel konseptlere de güveniyor. Gelecekte, kişi başına ortalama sekiz metrekare yeşil alan için çalışmalar devam ediyor; Bangkok şu anda kişi başı yedi metrekare yeşil alana ulaşmış durumda.

Yeni turistik yerler oluşturulacak

Turistler arasında özellikle popüler bir cadde olan Khaosan Yolu şimdiden yenilenmiş durumda. Kaldırımlar cadde seviyesine uyarlanarak, böylece tutarlı bir genel görüntü oluşturuldu .

Ongang'ın kıyıları da değişti: geniş kaldırımlar, popüler sokak sanatı ve kanaldaki berrak su sizi oyalanmaya davet ediyor. Hafta sonları, sokak sanatçıları çalışmalarını akşamları bit pazarında satarlar. Plaj, Tayland metropolü için popüler bir buluşma yeri haline geldi.

Sürdürülebilir su hareketliliği

"Klon" olarak bilinen elektrikli feribotlar Kasım sonundan bu yana Bangkok kanallarında çalışıyor. Tekneler, çatılardaki güneş panelleri ile çalıştırılıyor. Phadung Krung Kassem Kanalı üzerinde çalışan elektrikli feribotlar turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Şu anda faaliyette olan yedi e-feribot var ve 2021'de 30 tane olması bekleniyor : Her tekne 30 yolcu ve bir tekerlekli sandalye alabiliyor.

 "Doğu'nun Venedik'i" olarak adlandırılan bu geniş kanalda yüzen pazarlara sahip ulaşım yolları khlonglar önemli bir geçiş noktası oluşturuyor.

Tayland Başbakanı Prayut Chan-o-cha'nın elektronik feribotlar geliştirme planları 2016'dan beri mevcut olduğunu ve gelecek üç ila dört yıl içinde, bu türden toplam 200'den fazla elektronik feribot planlandığını söyledi.

Bangkok’un meşhur şehir içi teknelerinin elektro motor ile emisyonsuz seyahat için uyarlanması önemli bir adım olarak gösteriliyor .

İsviçreli IQAir şirketi, şehirlerin hava kalitesi ile ilgili en son raporuna göre 2019 yılında en yüksek partikül madde kirliliğine sahip olan başkent, Hindistan'daki Delhi olduğunu gösterdi. Ancak Tayland'da ve özellikle Bangkok metropolünde genellikle yeterince hava temizliği ile ilgili sorun var. Ancak: şehirdeki ortalama partikül madde kirliliği seviyesi son üç yılda kademeli olarak iyileşti. Bu gelişmelere rağmen, Bangkok’ta ortalama yıllık partikül madde kirliliği hala WHO hedefinin dört katından fazladır.

2019'da Tayland, birkaç yüksek profilli hava kirliliği vakası yaşadı. Ocak ayında Bangkok'taki yüzlerce okul hava kirliliğini azaltmak için kapatılmıştı. (Tourexpi)

Resim: © AA


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,