Bill Gates’e göre iş seyahatleri kalıcı olarak yüzde 50 azalacak - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Bill Gates’e göre iş seyahatleri kalıcı olarak yüzde 50 azalacak
Microsoft kurucusu Bill Gates son aylarda yaşananların günlük çalışma hayatını temelden değişeceğine ve gelecekte pek çok iş seyahatinin ortadan kalkacağına inanıyor. Bir konferansta konuşan Bill Gates iş seyahatlerinin ileride kalıcı olarak yüzde 50 azalacağını söyledi.
Bill Gates’e göre iş seyahatleri kalıcı olarak yüzde 50 azalacak

Bill Gates ayrıca “çalıştığımız ofislerede eskiye nazaran daha az gideceğiz ve sadece yılda bir kaç iş seyahatine çıkacağız” dedi.

Gates tahmininde haklı olabilir, çünkü korona krizinin tetiklediği iç ofis eğilimi uzun vadede dünya ekonomisini değiştireceğine dair gelen sinyaller ve veriler arttı.

Yönetim danışmanlığı şirketi Deloitte tarafından ‘Korana’nın şirketler üzerinde uzun vadeli etkileri’ üzerine yapılan ankette: CFO'ların yüzde 66'sı şunları söyledi: "Uzaktan çalışma imkanlarını gelecek için artık daha fazla planlıyoruz, ilk başta uzaktan çalışma bir yatırım gerektirsede ilerisi için daha kârlı olacağına inanıyoruz, ayrıca uzaktan çalışmanın artması nedeniyle siber korumamızı büyük ölçüde genişletiyoruz”.

Öte yandan şirketler pahalı ofis giderlerinden kurtuluyorlar: Ankete katılan CFO'ların yüzde 37'si, "Ev ofis sayısının artması nedeniyle gelecekte ofis alanımızı azaltmayı planlıyoruz" dedi.

Silikon Vadisi'nin duayeni Phil Libin, video konferanslarının ileride dahada geliştirileceği ve korona pandemisi sona ersede günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olarak kalacağını, aynı zamanda teknolojinin olanaklarının da çalışma şeklimizi değiştireceğine inandığını söyledi .

Teknoloji piyasaları şu an çok hareketli

Yeniliklere ve çılgın sistemlere hazır olun.

Hızla gelişen video konferans pazarının diğer ürünlerinin yanında trend, Zoom veya Google Meet gibi video konferans uygulamalarında arka planı ve ortamı kişiselleştirmek için sayısız yeniliğin zaman içersinde artacağı bekleniyor .

Öbür tarafta sanal odalarda gerçek odalardan daha fazla zaman geçirenler için kişiselleştirilmiş çalışma odası dekorasyon ürünleride yeni bir alt sektör oluşturması bekleniyor. (Tourexpi)

Resim: © AA


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,