200 Çin şehrinden dünyada 1,500 şehre seyahat edildi - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
200 Çin şehrinden dünyada 1,500 şehre seyahat edildi
Yılın birinci yarısı ile ilgili kaydedilen verilere göre Çin´in yurtdışı seyahat ve tatil pazarı 2018´de iki haneli bir artış gösterecek.
200 Çin şehrinden dünyada 1,500 şehre seyahat edildi

CIIC tarafından yayınlanan habere göre 2018 yılının ilk yarısında 200´den fazla Çin şehrinden 71 milyondan biraz daha fazla kişi, dünyadaki 130 farklı ülkelerde bulunan toplam 1,500 şehre seyahat ederek tatil yaptı.

 

En çok turist, Çin´in Xi´an, Guiyang ve Nanchang adlı şehirden yurtdışına çıktı. Taşradan kalkıp yurtdışına giden Çinli turistlerin Beijing ve Şanghay´dakilerden daha çok para harcadıkları ve ortalama olarak kişi başına 872 Euro kadar para bıraktıkları kaydedildi.

 

Geçen sene 62 milyon Çinli turist yılın ilk yarısında yurtdışında tatil yaptığı halde bu sayı bu yılın ilk altı aylık döneminde yüzde 15 artış göstererek 71 milyona çıktı.

 

Yurtdışı tatilindeki bu artış, Çin Turizm Akademisi Dekanı Dai Bin´e göre üç etkene bağlıdır:

 

1)   Çinlilerin hem harcayabilecekleri paraları arttı, hem de seyahat merakı daha çok gelişti.

2)   Yurtdışındaki Çinliler için önemli olan destinasyonlar, Çin´de yaptıkları reklamı arttırmış ve aynı zamanda vize ve vergi konusunda daha çok kolaylık göstermeye başladı.

3)   Ayrıca ada, ebeveyn-çocuk, bireysel ve aktivite tatilleri konusunda geliştirilen yeni imkanlar, daha çok Çinli turistin ilgisini çekmeyi başardı.

 

Bu arada 2018 yılında da Tayland, Çinli turistlerin en çok tercih ettikleri tatil destinasyon olma durumunu korudu. Buna karşın Çinli yurtdışı turistlerin yaş ortalamasında bir fark gözlemlendi: 1990 yılından ve 1970 yılından sonra doğmuş kişilerin payı, 1980 yılından sonra doğmuş olanlara göre daha büyük bir oran gösterdi. Buna rağmen 1980 yılından sonra doğmuş olanlar, yüzde 31´lik bir pay ile hala Çinli turistlerin en büyük grubunu teşkil etmeye devam ediyor.
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,