Güney Afrika'da ‘Uber’ krizi turizmi vurdu - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Güney Afrika'da ‘Uber’ krizi turizmi vurdu
Güney Afrika Turizm Bakanı Xasa: - "İki taraf arasındaki anlaşmazlık ve belirsizlik ortamı, turistlerin başka ülkelere gitmesine yol açacak" - "Taksi şoförleri ile Uber şirketi arasındaki bu anlaşmazlık ve tartışma sona ermeli"
Güney Afrika'da ‘Uber’ krizi turizmi vurdu

Bakan Xasa, yaptığı açıklamada, uluslararası ulaşım şebekesi Uber kullanıcıları ile taksi şoförleri arasında yaşanan krizin ülke turizmini olumsuz etkilediğini söyledi.

Uber şirketi yetkililerinin, geçen hafta arayarak yardım istediğini kaydeden Bakan Xasa, “İki taraf arasındaki anlaşmazlık ve belirsizlik ortamı, turistlerin başka ülkelere gitmesine yol açacak” ifadelerini kullandı.

Bakan Xasa, tartışma ve şiddet olaylarının herkesi olumsuz etkilediğine dikkati çekerek “Taksi şoförleri ile Uber şirketi arasındaki bu anlaşmazlık ve tartışma sona ermeli." diye konuştu.

Uber şirketi ise geçen hafta yaptığı açıklamada, “Güney Afrika makamlarının, şiddet olaylarını engellemek için daha fazlasını yapması gerekiyor” ifadelerine yer vermişti.

Güney Afrika'da taksi şoförleri, "korsan taksi" olarak nitelendirdikleri Uber uygulamasının yasaklanmasını isterken Uber şirketi ise Güney Afrika makamlarından şiddet olaylarını engellemesini talep ediyor.

Güney Afrika polisi, geçen ay iki UBER şirketine ait aracın ateşe verildiğini bildirmişti.
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,