Zika tehlikesine rağmen: İptal söz konusu bile olamaz - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Zika tehlikesine rağmen: İptal söz konusu bile olamaz
Uluslararası bilim insanların şiddetli uyarılarına rağmen - Brezilya: Zika tehlikesi nedeniyle Olimpiyat oyunlarının ertelenmesi veya iptali söz konusu olamaz.
Zika tehlikesine rağmen: İptal söz konusu bile olamaz

 

Daha önceleri uluslararası çapta faaliyet gösteren birçok bilim adamı toplulukları Zika virüsü tehlikesinin olimpik oyunlar sayesinde dünya genelinde hızla yayılabileceğinden bahsetti ve bu oyunların, soruna çözüm bulunana kadar Brezilya’da yapılmamasını şiddetle tavsiye ettiler.

 

Oysa Dünya Sağlık Örgütü (WHO) “Olimpiyat oyunlarının düzenlenmesi veya ertelenmesi, virüsün yayılma hızına etkisi olmaz. Zaten bu virüs şimdiden 60 ülkede gözlemlenmiş” diyerek, adeta, ‘virüs zaten yayılacak’ gibi bir tavır sergilemiş.

 

Brezilya turizminden sorumlu ulusal turizm bürosu ‘’Embratur’, tam da bu tavıra gönderme yaparak, WHO böyle bir erteleme veya iptal talebinde bulunmadı. Dolaysıyla bu oyunların düzenlenmesinde herhangi bir sakınca görünmüyor” diyor.

 

Embratur, ayrıca ek önlemlerle de Zika virüsünün yayılmasını engellemeye çalışacaklarını belirtiyor. Buna göre Zika virüsünün yayılmasında başrol oynayan sivrisinek türüyle büyük çaplı mücadele önlemleri alındı.

 

Embratur: “Unutmamak gerekir ki, Olimpik oyunlarının zamanlaması, bu sivrisinek türünün doğal olarak en az göründüğü zamana denk geliyor”

 

 

 

 

MP

 
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,