WTTC ikiye bölündü: Seyahat için aşı şart olsun mu, olmasın mı? - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
WTTC ikiye bölündü: Seyahat için aşı şart olsun mu, olmasın mı?
Dünyada aşı Kovid-19’a karşı aşı olanların sayısı her gün artıyor.
WTTC ikiye bölündü: Seyahat için aşı şart olsun mu, olmasın mı?

Bu güne kadar bir çok ülke büyük çapta ve yüksek sayıda vatandaşlarını Kovid-19 salgınına karşı başarı ile aşıladı.

2021 Haziran ayına kadar bazı büyük ülkeler bile halkının çoğunu aşılamış olacaklar.

Ancak her ülkede farklı oranlarda kesinlikle aşı olmak istemeyenlerinde olması şimdi küresel turizm sektöründe yeni bir tartışma başlattı.

Henüz resmi bir devlet kararı olmamasına rağmen Qantas şefi Alan Joyce, Covid aşısının muhtemelen tüm uluslararası yolcular çin bir gereklilik olacağını söyledi.

Bunun üzerine WTTC Başkanı uluslararası seyahatler için zorunlu aşılamaya ayrımcı bir karar olarak baktığını ve Quantas’ın bu kararını desteklemediğini bildirdi.

WTTC’de yolcular için aşı mecburiyeti getirilmesi konusunda kafalar karışık

WTTC İcra Kurulu Başkanı Gloria Guevara, Reuters Next konferansına hitaben yaptığı konuşmada, "Bir iş veya tatil seyahati için asla aşıya ihtiyaç duymamalıyız," diye beyanda bulunarak "Qantas'ın yaklaşımına kesinlikle katılmıyorum. Seyahat için aşının şart koşulması bizi ayrımcılığa götürür," dedi.

Ancak çevrimiçi gerçekleşen panelin katılımcılarının çoğunluğu Guevara'nın bu görüşünü desteklemedi. Uzmanların önemli bir kısmı seyahat edebilmek için aşının şart olması gerektiğini savundu.

Panel konuğu AirAsia Group CEO'su Tony Fernandes PCR testleri üzerinde 'güven eksikliği' duyulmasından dolayı aşının seyahat için zorunlu olmasının gerekli olacağını düşünüyor.

Ayrıca dünyada bir çok ülkenin seyahat için aşıyı şart koşacağı tahmin ediliyor.

Bunun yanında sağlık ve hizmet sektöründeki meslekler için bazı işletmeler aşıların gerekli olabileceğini önermişlerdi. (Tourexpi)

Resim: © AA


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,