TUI CEO´su Joussen: ‘Bu yaz tatili başlar başlamaz Mayorka´ya uçmak istiyoruz’ - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
TUI CEO´su Joussen: ‘Bu yaz tatili başlar başlamaz Mayorka´ya uçmak istiyoruz’
Koronavirüs krizinden sonraki döneme hazırlanan TUI Grubu, bir kaç hafta sonra başta Mayorka Adası olmak üzere yeniden birçok tatil destinasyonuna uçmayı hedefliyor.
TUI CEO´su Joussen: ‘Bu yaz tatili başlar başlamaz Mayorka´ya uçmak istiyoruz’

„Rheinische Post“ adlı Alman gazetesine konuşan Fritz Joussen, „en geç Haziran sonundan itibaren yaz tatili başlarken yeniden uçmaya başlamak istiyoruz“ dedi ve özellikle Almanların her zaman çok sevdikleri Mayorka Adası´na çok yakında gitmeye başlayacağını vurgulayarak, „Haziran ortasından ya da sonundan itibaren yeniden Mayorka Adası´na uçmak istiyoruz“ diye konuştu.

Mayorka Adası´nın yanısıra Avusturya, Yunanistan, Kıbrıs, Hırvatistan ve Bulgaristan´ın da yeni sezona hazır olduklarını vurgulayan TUI CEO´su Joussen, o ülkelerdeki otellerin en geç 1 Temmuz tarihinde açacaklarını söyleyerek, Türkiye ile de görüşmeler içinde bulunduklarını belirterek, „turizmi uzun bir süre için kapatmak için hiç bir neden bulunmadığı için, çok dinamik bir yeniden açılma sürecini yaşayacağız“ dedi.

Joussen: „fiyatların artacağını beklemiyoruz“

Yurtışı tatil ve seyahatlerde fiyatların artmamasını beklediğini belirten Joussen, „bir çok ülkede 2020 yaz döneminde kullanılmayan, boş kapasiteler mevcut olacak ve bu olgu, uygun fiyatlara neden olacak“ dediği halde, durumun Almanya´da buna zıt olabileceğine dikkati çekerek „Almanya´nın bazı bölgelerinde koronavirüs´ten sonraki ilk açılma döneminde büyük bir talep olduğu için, o bölgede durum çok farklı olup fiyatlar yüksele bilir“ iddiasında bulundu.

Almanya´daki seyahat acentalarının içinde bulundukları zor duruma parmağını basan Joussen, seyahat acentaları için finansal bir yardım kalkanını isteyerek „bir çok orta ve küçük ölçekli işletme, artık bu zor koşullara uzun süre dayanamayacak. Dayanabilmeleri için hem tur operatörü şirketleri, hem de seyahat acenatalarının elde ettikleri kar payları yeterli değildir. O yüzden ben seyahat acentalarına verilecek geri ödenmeyecek parasal yardımlar istiyorum“ dedi. (Tourexpi)

Resim: © TUI Group


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,