Tourexpi Özel - Mayorka: Selde üçü Alman turist olmak üzere 12 kişi öldü - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Tourexpi Özel - Mayorka: Selde üçü Alman turist olmak üzere 12 kişi öldü
Dün Mayorka Adası´nda meydana gelen şiddetli yağış ve selde toplam 12 kişi hayatını kaybetti. Tur operatörlerinden gelen haberlere göre bu sabaha kadar durum düzelerek tehlike ortadan kalktı.
Tourexpi Özel - Mayorka: Selde üçü Alman turist olmak üzere 12 kişi öldü

„Tiroler Tageszeitung“ tarafından yayınlanan habere göre dün özellikle Alman turistlerin tercih ettiği Mayorka Adası´nda şiddetli yağışla birlikte gelen selde Çarşamba gününden beri kayıp olan bir Alman turist çifti ölü olarak bulundu. Ayrıca fırtınalı yağış bittikten sonra bulunan bir başka ölünün Almanya´dan gelen bir turist olduğu anlaşıldı.

 

Selden sonra yapılan aramalara toplam 800 kişi katılırken beş yaşında olan bir çocuk hala kayıp olarak aranmaktadır.

 

Salı gününde meydana gelen şiddetli yağıştan dolayı Mayorka Adası´nın doğu kıyısında bulunan birkaç yerleşim sel altında kalarak yollar dere haline geldi. Betlem ve Colonia de Sant Pere adlı iki yerleşimin bir süreliğine etraftan bağlantısı kesildi.

 

2 saat içinde 230 litre yağmur

 

Ölü olarak bulunan üç Alman´ın yanısıra 6 erkek ile 4 kadın daha şiddetli yağış ve onun etkilerinden dolayı hayatını kaybetti. Bu kişilerin arasında ikisi İngiliz ve biri Hollandalı olmak üzere üç yabancı turist daha bulunmaktadır.

 

Şiddetli yağıştan en çok etkilenen ve Palma´ın doğusunda bulunan „Sant Llorenc des Cardassar” adlı yerleşimde iki saat içerisinde metre kareye toplam 230 litre yağmur yağdı. Bu şiddetli yağıştan dolayı bir dere taştı ve önüne gelen her şeyi önüne katıp götürdü.
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,