Tourexpi Özel - Avrupa´nın en büyük online tur operatörlerinden TravelBird iflas etti - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Tourexpi Özel - Avrupa´nın en büyük online tur operatörlerinden TravelBird iflas etti
Online seyahat ve bilet satışı yapan şirket, satışlarını durdurdu.
Tourexpi Özel - Avrupa´nın en büyük online tur operatörlerinden TravelBird iflas etti

Şimdiye kadar müşteri tarafından satın alınan seyahatlerin sigortalı oluşundan dolayı müşteriler TravelBird´ün iflasına rağmen paralarını geri alabilecekleri duyuruldu.

 

„Travelbirld.de“ adlı web sitesinde iflasını duyuran Hollandalı şirket TravelBird, kararını şu şekilde açıkladı:

 

„Yeni finans kaynakları bulmanın imkansız olduğu anlaşıldığı için TravelBird bugün online seyahat satışlarına son vermek zorunda kaldı. Bu andan itibaren TravelBird tarafından yeni seyahatler düzenlenmeyecektir.

 

TravelBird SGR üyesi olduğu için TravelBird üzerinden satışı yapılmış olan seyahatler, SGR garantisi kapsamına girdiği için, TravelBird´den seyahat satın almış olan müşteriler SGR tarafından aranarak bilgi verilecektir.

 

2010 yılında kurulan TravelBird kurulduktan sonra hızlı bir şekilde büyüyerek 2018 yılının ilk yarısında karlı çalışmaya başladı. Fakat mevsimsel farklılardan dolayı son aylarda TravelBird´ün birlikte çalıştığı partner kuruluşlarına ödeme konusunda sıkıntılar yaşandı ve TravelBird ek finansman arayışına girdi. Aranan bu ek finansman ne yazık ki vaktinde bulunamadı.

 

Son sekiz yılda 7 milyondan fazla turiste çoğunlukla özel ve kişisel seyahat tecrübelerini yaşatan TravelBird, kendisine güvenerek seyahat eden tüm kişilere son derece müteşekkir olduğunu belirtmek istiyor.

 

Aynı zamanda bünyemizde çalışan ve birlikte çalıştığımız yıllarda misafirlerimize büyük caba sarf etmiş olan, 310 çalışkan ve saygıdeğer eleman ve paydaşlarımıza da teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz.

 

Kaynak: https://help.travelbird.com/hc/de/articles/360000545077-Vielgestellte-Fragen-%C3%BCber-die-jetzige-Situation
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,