Thomas Cook CEO´su Fankhauser İngiltere Parlamentosu´nda kendini savundu - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Thomas Cook CEO´su Fankhauser İngiltere Parlamentosu´nda kendini savundu
Avrupa´nın ikinci büyük tur operatörü şirketini iflasa götüren Fankhauser, aldığı 1.1 milyon poundluk maaşından dolayı çok eleştiriliyor.
Thomas Cook CEO´su Fankhauser İngiltere Parlamentosu´nda kendini savundu

APA haber ajansı tarafından yayınlanan habere göre Thomas Cook´un CEO´su İsviçreli Peter Fankhauser, dün İngiltere Parlamentosu´nda yapılan bir görüşmede yüksek maaş ve yönetim hataları konusunda şahsına yöneltilen suçlamalara karşı çıkarak kendini savundu.

İngiltere Parlamentosu´nda bir kez daha tüm müşterilerden, şirket elemanlarından ve iş ortaklarından özür dileyen Fankhauser, sürekli ve yorulmadan Thomas Cook´un başarısı ve kurtuluşu için çalıştığını ileri sürdü. Kendisine ödenen maaşın kendi tarafından değil de başkalar tarafından belirlendiğini vurgulayan Fankhauser, kendisine 2017 yılında ödenen bonus ödemesinin teorik olarak tekrar kendisinden geri istenebileceğini de ekledi ve bu bonusun yüzde otuzunun da artık hiç bir değeri kalmamış olan Thomas Cook hisselerinden ibaret olduğunu da açıkladı.

Fankhauser ayrıca Thomas Cook´u kurtarma teşebbüslerinin göreve geldiği 2014 yılında mevcut olan yüksek borçlardan dolayı baştan itibaren büyük engeller ile karşı karşıya geldiklerini, kurtarma çabalarının başarısız olmasından bir kaç kişi ve etkenin birlikte sorumlu olduklarını ileri sürdü.

„Başarılı bir refinansmandan sonrası için planladığımız yeniden başlangıcı başarılı bir şekilde gerçekleşebileceğimize inanmaya devam ediyorum“ diye konuşan Fankhauser, İngiltere Hükümeti´ni eleştirmek istemediğini söyleyerek, iflas masraflarının hükümet tarafından verilmeyen 150 milyon paundluk finansmandan çok daha yüksek çıktığına dikkati çekti.


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,