Rusya: Dünya Futbol Kupası için gelen turistler 2 milyar dolar harcayacak - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Rusya: Dünya Futbol Kupası için gelen turistler 2 milyar dolar harcayacak
Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı´na göre FIFA Dünya Kupası için gelen turistlerin harcayacağı paralardan dolayı Rus ekonomisi önemli bir gelir artışını yaşayacak.
Rusya: Dünya Futbol Kupası için gelen turistler 2 milyar dolar harcayacak

RT.com adlı internet sitesinde yayınlanan habere göre Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maxim Oreshkin, „tahminlerimize göre gelen turistler, FIFA Dünya Kupası sırasında 100 milyar ruble (1.6 milyar dolar) para harcayacak“ dedi.

 

Batı dünyasının Rusya´ya yönelik uyguladığı yaptırımların FIFA Dünya Kupası´nı olumsuz bir şekilde etkilemeyeceğine inandığını belirten Oreshkin, „bir tarafta siyaset var, bir başka tarafta da ekonomi var, ama bir diğer tarafta da normal insanların hayatı da var. Dünya Kupası gibi küresel yarışmalara her zaman yüksek ilgi var, o değişmez“ diye konuştu.

 

Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR´a göre Futbol Dünya Kupası için toplam 400 bin yabancı turist Rusya´ya gelecek. Fakat bu olayın etkisi, önümüzdeki yıllarda da devam ederek 2019 yılında yüzde 20 oranında bir turist artışı daha yaratacak.

 

Bakan Oreshkin´e göre, Dünya Kupası için yapılan yeni oteller ve diğer altyapı çalışmalarının da etkisi olacak: „Yeni, modern otellerin, havalimanların ve yolların yapımından dolayı bölgesel hareketlilikler yaşanacak, insanların iş yapma imkanları artacak, şehirlerin karakteri bile değişecek.“

 

2018 FIFA Dünya Kupası 14 Haziran´dan 15 Temmuz´a kadar 11 Rus şehrinde (Moskova, St. Petersburg, Soçi, Kazan, Saransk, Kaliningrad, Volgograd, Rostov, Nişni Novgorod, Yekaterinburg ve Samara) yer alan 12 stadyumda düzenlenecek.
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,