Parkı görebilen var mı? - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Parkı görebilen var mı?
Bir eğlence parkına bir günde 160 bin, bir haftada 1 milyon ziyaretçi gelmesi bazı sorunları da beraberinde getiriyor.
Parkı görebilen var mı?

 

Çin, farklı boyutların ülkesi… Ülkenin Şanghay kentinde yaklaşık 15 gün önce açılan Disneyland temalı eğlence parkı, bir hafta içinde 1 milyondan fazla ziyaretçi çekti.

 

Ortalama Milli gelirin kişi başı 200 Euro’nun altında olan bir ülke için giriş biletleri de çok ucuz sayılmaz. Burayı ziyaret etmek isteyen her bir fert günlük 160 TL ile 210 TL arasında bilet almak zorunda. İçeriye yiyecek-içeceklerin sokulması yasak olduğu düşünülürse, 4 kişilik bir ailenin 1.000 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor.

 

Disneyland temalı park, ülkeye bir seferde gelen en büyük yabancı yatırım olarak kayda geçti. Parkın kuruluşu için 5,5 milyar dolar harcandı.

 

Kültür Emperyalizmi

ABD’nin Colorado kentinde bir teknoloji konferansında konuşan parkın CEO’su Robert Iger, parkın donanımında lokal elementlere de önem verdiklerini söyledi: “Örneğin lokantalarda Çin yemekleri bulmak mümkün. Ne de olsa burada bana bir ‘Kültür-emperyalisti’ olarak bakmalarını istemiyorum”   

 

 

 

 

 

MP
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,