Mısır Turizm Bakanı: ‘Dünya´daki Covid Önlemleri Her Destinasyon´da Aynı Olsun!’ - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Mısır Turizm Bakanı: ‘Dünya´daki Covid Önlemleri Her Destinasyon´da Aynı Olsun!’
Mısır Turizm ve Eski Eserler Bakanı Khaled Al-Anani, dünyadaki turizm ve seyahat faaliyetleri ilgili ihtiyati tedbirleri ve kontrolleri birleştirmek için bir komite kurulmasını önerdi.
Mısır Turizm Bakanı: ‘Dünya´daki Covid Önlemleri Her Destinasyon´da Aynı Olsun!’

Al-Anani, dünya çapında birçok ülkenin yeni koronavirüs (COVID-19) pandemisiyle nasıl başa çıktıklarına ilişkin şu anda farklı kontrol ve prosedürlere sahip olduğunu kaydetti.

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te düzenlenen Dünya Turizm Örgütü'nün (UNWTO) Yürütme Konseyi'nin 112. oturumuna katılan bakanlara çağrı yapan Al Anani’nin önerisi, katılımcılar ve UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili tarafından büyük beğeni topladı.

Al-Anani ayrıca, örgütün mevcut "Yarın Seyahat Et“ sloganını “Bugün Seyahat Et" olarak değiştirerek dünya çapında on milyonlarca iş fırsatı sağlayan bu önemli endüstriyi daha iyi koruyalım“ dedi.

UNWTO Yürütme Konseyi'nin 112. oturumu Çarşamba sabahı Gürcistan Başbakanı Giorgi Gakharia'nın huzurunda Tiflis'te başladı. 17 Eylül'e kadar sürecek olan konseye 24 ülkeden turizmden sorumlu toplam 170 bakan ve yetkili katılırken, uluslararası katılımcılar da video konferansla katılacak.

Açılış oturumunda Al-Anani, geçtiğimiz Ağustos ayında Mısır'a yaptığı ziyaret için Polikaşvili'ye teşekkür ederek başladığı Mısır adına bir konuşma yaptı. Bakan, Polikaşvili'nin ziyaretinin, koronavirüs krizinin ortaya çıkmasından sonra Avrupa dışındaki ilk ziyareti olduğunu kaydetti.

Al-Anani, Mısır'ın turistlerin, vatandaşların ve turizm sektörü çalışanlarının sağlık ve güvenliğini korumak için uyguladığı ihtiyati tedbirleri ve kontrolleri gözden geçirmeye devam etti. Bakan ayrıca Mısır'ın turizme yeniden başlama konusundaki başarılı deneyimini de gözden geçirdi. (Tourexpi)

Resim: UNWTO


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,