Mayorka´da açılan otellerin 144 tanesi yeniden kapatıyor - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Mayorka´da açılan otellerin 144 tanesi yeniden kapatıyor
„Ulusal İstatistik Enstitüsü“ (INE) tarafından paylaşılan bilgilere göre İspanya´daki turizmin durumu vahim: Yıl başından bu yana 40 milyon turist eksik ve gelir kaybı 50 milyar Euro.
Mayorka´da açılan otellerin 144 tanesi yeniden kapatıyor

Mayorka´da yayın yapan „Inselradio“ radyosu tarafından paylaşılan habere göre İspanya´daki resmi verilere göre ilk sekiz ayda bir önceki yılın aynı dönemine göre toplam 40 milyon daha az turist geldi.

Bu aynı zamanda 50 milyar Euro´luk bir gelir kaybına denk gelmektedir. Bundan en kötü etkilenen bölgeler, normal yıllarda toplam gelirinin yaklaşık yüzde kırkını turizmden elde eden Mayorka ve komşu adaları ile Kanarya Adaları.

Son haftalardaki gelişmelerle yeniden derinleşen krizin etkileri, İsviçre´de yayınlanan „Reisetopia“ web sitesine göre Mayorka´daki otelleri sert bir şekilde vurdu.

15 Haziran´da sınırların yeniden açılmasından sonra yeniden kapılarını açan toplam 300 otelin 144 tanesi, son haftada alınan olumsuz kararlardan sonra yeniden kapatmaya karar vermek zorunda kaldı.

Normalde Mayorka´da sezon havayollarının yaz uçuş planlarına göre daha 25 Ekim´e kadar devam edecekti. Fakat şimdilik hemen kapatmadan devam edebilen bazı lüks oteller bile kapılarını ancak 15 Eylül´e kadar açık tutarak bu tarihten sonra kapatmaya karar verdi.

Reisetopia´ya göre ACH adlı otel federasyonunun başkanı Gabrial Llobera, yeniden kapatılan 144 otelin yeniden açarken bile zorlandıklarını, şimdi de yeniden kapatırken daha da kötü bir krize gireceklerini açıkladı.

Resim: Public Domain


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,