Mayorka: Turistler korona kaidelerine uymuyor - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Mayorka: Turistler korona kaidelerine uymuyor
Yeni koronavirüs vakalarından dolayı İspanya´nın bazı yerlerine yeni kısıtlamalar getirildi.
Mayorka: Turistler korona kaidelerine uymuyor

SDA haber ajansı tarafından yayınlanan habere göre İspanya´da koronavirüs salgınına karşı konulan tedbirlerin kaldırılmasından bu yana ilk defa yeni kısıtlamalar getirildi. Katalunya Bölgesi´nin batısında bulunan Lleida şehri ve etrafında bulunan yedi köyde yeni evden çıkma önlemleri konuldu.

Vakaların artmaya başladığı ve toplam 200,000 kişinin oturduğu bölgeye bir hafta önce de ilk olarak bölgeden çıkma yasağı getirilmişti. Bölgedeki hastanelerde şu anda 100 koronavirüs hastasına bakım yapılmakta olduğu öğrenildi.

İspanya´nın en yoğun nüfuslu bölgelerinden biri olan Katalunya´da bu Pazar günü 24 saat içerisinde 816 yeni koronavirüs vakası kaydedildi. Bu sayı, sadece 361 vakanın tespit edildiği önceki Cumartesi gününe göre yüzde yüzden fazla bir artış anlamına geliyor.

Katalunya´da artan vakalardan dolayı geçen Pazartesi´den beri genel maske takma zorunluluğu var. Bu maske takma yükümlülüğü bugünden itibaren Mayorka ve komuş adaları için de getirilecek.

Mayorka´da yüzlerce, çoğunlukla Alman olan turist, koronavirüs tedbirlerini hiçe sayarak ünlü „Ballermann“ bölgesinde eskisi gibi aşırı alkol tüketerek eğlenmeye kalkışıp etrafındaki yerlilerin büyük tepkisine yol açmışlardı.

İspanya, toplam 28,400 ölü ile Avrupa´da koronavirüs salgınından en çok çeken ülkelerin biri. Vakalar Mayıs ayından bu yana düşmeye başlamıştı, fakat önlemler adım adım kaldırılırken bazı yerlerde hastalanan kişiler sayısında yeniden bir artışın meydana geldiği gözlemlenmekte.

Resim: © AA


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,