Mallorca 2017’de daha da pahalı olacak - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!



Uluslararası
Mallorca 2017’de daha da pahalı olacak
Mallorca otelleri ile Alman ve İngiliz tur operatörleri arasında 2017 fiyatları için son pazarlıklar yapıldı. Oda fiyatlarının yüzde 9-10 artışı için el sıkıştılar…
Mallorca 2017’de daha da pahalı olacak

 

İspanya’nın en popüler tatil merkezi kabul edilen Mallorca’daki otellerin kasaları doldu. 2015’e göre oda fiyatlarında ortalama yüzde 15 artışı Avrupalı tur operatörlerine kabul ettiren otelciler, tekrar aynı orandaki artışı bu yıl için de talep ettiler.

 

Ancak yerel basına göre pazarlıklar sonucu 2017 fiyatlarındaki artış ‘sadece’ yüzde 9’la sınırlı kaldı. Yenilenen veya yenice renovasyon gören oteller için bu artış ortalama yüzde 10 olarak gerçekleşti.

 

Türkiye açısından ‘İyi haber – Kötü haber’

Alman turizm basınına göre bu gelişme Türkiye açısından hem iyi hem kötü haber anlamına geliyor. İyi haber, Mallorca tatil paketleri daha da pahalanacak ve Türkiye –zam yapmazsa- her şeye rağmen rekabet gücünü artıracak. Zira Mallorca fiyatları şimdiden Alman tatilcilerin zor kabul ettiği bir sınıra ulaştı.

 

Kötü haber ise, Alman ve İngiliz tur operatörlerinin yüzde 9 zammı çabuk ve kolay kabul etmelerinin ardındaki algı. Buna göre tur operatörleri, Türkiye, Mısır ve Tunus gibi Avrupalı turist çeken İslam ülkelerinde önümüzdeki yıl da terör saldırılarının devem edeceği veya en azından Avrupalı tatilcinin terör saldırısı korkusunun devam edeceği beklentisindeler.

 

 

 

 

 

 

MP

 




Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,