Maalesef bir Türkiye uzmanı tur operatörü daha iflas etti - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Maalesef bir Türkiye uzmanı tur operatörü daha iflas etti
Akın Koç’un kurucusu ve yöneticisi olan Anatolian Sky Holidays operasyonlarını durdurduğunu açıkladı…
Maalesef bir Türkiye uzmanı tur operatörü daha iflas etti

 

Merkezi İngiltere’nin Solihull kentinde olan ve İngiltere pazarında Türkiye ve KKTC tatil ürünlerin uzmanlaşmış olan ‘Anatolian Sky Holidays’ Türkiye’ye geçen yıl 5.500 yolcu taşımıştı.

 

1989 yılında kurulan ve resmi adı World Sky Travel olan şirket, son zamanlarda ayrıca Faz, Yunanistan, Mısır ve Hırvatistan gibi ülkelere de yolcu göndermeye başlamıştı.

 

Ancak Türkiye, KKTC ve Mısır pazarının adeta çökmesiyle birlikte kataloglarındaki çekirdek ürün satışlarını önemli ölçüde kaybeden şirket, daha fazla dayanamadı.

 

İngiltere’de Bağımsız Tur Operatörleri Birliği (Aito) üyesi olan şirketin yurtdışında halihazırda kaç müşterisi olduğu açıklanmazken, İngiliz CAA kurumu muhtemel zarar görmüş müşteriler için devreye girdiğini açıkladı.

 

Anatolian Sky Holidays, küçük ve orta ölçekli yat ve gemi turları satışlarında da oldukça başarılıydı ve son yıllarda sürekli büyüme eğilimini sürdürmeyi başarmıştı.

 

 

 

 

MP

 
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,