ITB: ‘Turizm durmak bilmiyor, Avrupalıların yurtdışı seyahatleri yüzde beş arttı’ - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
ITB: ‘Turizm durmak bilmiyor, Avrupalıların yurtdışı seyahatleri yüzde beş arttı’
Türkiye yine başarıyı yakaladı, İspanya yerinde sayıyor, 2019 beklentisi olumlu.
ITB: ‘Turizm durmak bilmiyor, Avrupalıların yurtdışı seyahatleri yüzde beş arttı’

ITB´nin yayınladığı IPK World Travel Monitors® verilerine göre İspanya, son yılların büyüme oranlarını 2018 yılında sürdüremedi. Buna karşın Türkiye, eski ziyaretçi sayılarına yeniden ulaştı. Türkiye´den başka Yunanistan da artan ziyaretçi sayılarına seviniyor.

2018 yılının ilk sekiz aylık döneminde Avrupalıların yurtdışı seyahatleri yüzde beş oranında artış sergiledi.

Uluslararası arenada son derece iyi bir yıl olan 2018, özellikle Avrupa´nın katkıları ile başarılı oldu. Avrupalıların yurtdışı seyahatler bu yıl 2017´ye göre yüzde beş oranında artış gösterirken, bu artış, yüzde yediyi bulmuş olan 2016-2017 artışı kadar büyük olmadı. Bunun nedeni petrol fiyatı artışları ve bununla birlikte artan uçak bileti fiyatlarındaki artış olarak gösteriliyor.

Avrupa´da en hızlı büyüyen yurtdışı seyahati pazarı yüzde onluk bir büyüme oranı ile 2018´de Polonya oldu. İsveçliler ile Ruslar da 2018 bir önceki yıla göre daha çok seyahate çıktığı gibi İtalya, Almanya ve Avusturya da iyi artışlar gösterdi. Buna karşın İsviçre, Danimarka ve İngiltere, büyüme oranı açısından ortalamanın altında kaldı.

Avrupa´da en çok artış gösteren seyahat türü, yüzde altı oranı ile Avrupa içi tatillerdi. Buna karşın Asya, Kuzey Amerika ve Meksika düşük artış oranları gösterdi.

Türkiye iyi gidiyor, İspanya yerinde sayıyor

Avrupa içi tatil konusunda Türkiye yüzde otuz oranındaki artışı ile ilk sıraya oturdu. Türkiye´nin yanında ikinci en çok artış gösteren Yunanistan, yüzde 19 oranında bir büyümeyi yakaladı. İspanya ise bir kaç yıldan beri yaşadığı iyi büyüme oranlarından sonra 2018 yılında ilk defa yerinde saymaya başladı.
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,