İspanya´daki haykırış: ‘Otelciliği ve gastronomiyi kurtaralım!’ - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
İspanya´daki haykırış: ‘Otelciliği ve gastronomiyi kurtaralım!’
„Salvemos la hostelería!“ – Otelciliği ve gastronomiyi kurtaralım! Madrid´teki protesto gösterisinde en çok bu sloganı taşıyan pankart dikkati çekti.
İspanya´daki haykırış: ‘Otelciliği ve gastronomiyi kurtaralım!’

Anadolu Ajansı tarafından İngilizce olarak servis edilen haberde, İspanya Otelciler Birliği´nin verdiği bilgilere göre toplam 85,000 turizm işletmesi kapatıp faaliyetine son vermek tehlikesi ile karşı karşıya bulunmaktadır.

Dün İspanya´daki yeni kısıtlamaları protesto eden konaklama ve gastronomi sektörü çalışanları ülke çapında 15 dakikalık sembolik grev yaparken, başkent Madrid ´te binlerce kişi bir protesto için bir araya geldi.

Salı gününden bu yana neredeyse 9 bin yeni vakalarla birlikte 34 ölümün bildirildiği İspanya´da, son 24 saat içerisinde 1,100 kişiden fazla insan hastaneye alınmak zorunda kaldı. Buna karşı devletten daha etkin önlemler alınmasını isteyen konaklama ve gastronomi sektörü çalışanları, toplam 85,000 işletmenin batma tehlikesi ile karşı karşıya geleceğini ve bir milyon iş imkanının tehlikede olduğunu dile getirdiler.

Bu sorunlara karşı kısa çalışma imkanlarının uzatılmasını ve daha çok parasal yardım isteyen protestocular, sektörlerinin tüm GSMH içindeki payının yüzde 6.5 olmasını ileri sürdü.

Resim: © AA


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,