İngiliz gazete: Thomas Cook'un borcu, şirketin değerini aştı - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
İngiliz gazete: Thomas Cook'un borcu, şirketin değerini aştı
Avrupa'nın ikinci büyük seyahat grubu Thomas Cook'un hisseleri, üst üste yapılan iki karlılık uyarısının ardından, son 6 yılın en düşük seviyesine geriledi.
İngiliz gazete: Thomas Cook'un borcu, şirketin değerini aştı

The Guardian'da yer alan habere göre, peş peşe yapılan iki karlılık uyarısının ardından, mayıs ayında 2.2 milyar euro olan, Thomas Cook'un pazar değeri 300 milyon pounda geriledi. Bununla beraber, şirketin 2020 euro cinsinden tahvillerinin fiyatı, 71.371 pound gibi rekor dip seviyeye düştü. Thomas Cook'un şu andaki piyasa değerinin, borçlarını (389 milyon pound) yazan gazete, ''Thomas Cook yatırım yapılabilir seviyenin altına düştü.'' ifadesini kullandı.

Thomas Cook CEO'su Peter Fankhauser ve geçici finans sorumlusu Sten Daugaard bu hafta, şirketin finansal durumu konusunda endişeli olan yatırımcılarla bir araya geldi.

Yatırımcılarla bir araya gelen Thomas Cook yöneticilerinin gelecek yılla ilgili daha az detay verdiği, Brexit etkisi veya Türkiye gibi major bir paket tur destinasyonunda yeni bir krizin ortaya çıkma endişesinin yatırımcıları iyice tedirgin ettiği belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde bir değerlendirme yapan Alman broker Berenberg, 400 milyon poundluk bir kaynak yaratılamamsı durumunda Thomas Cook'un yatırım yapılamaz olduğunu ileri sürmüştü. (turizmgazetesi)
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,