Gürcistan'da 20. Uluslararası Kafkas Turizm Fuarı Yapıldı - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Gürcistan'da 20. Uluslararası Kafkas Turizm Fuarı Yapıldı
Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te "20. Uluslararası Kafkas Turizm Fuarı"nın açılışı gerçekleştirildi.
Gürcistan'da 20. Uluslararası Kafkas Turizm Fuarı Yapıldı

Tiflis'teki Expo Georgia Fuar Merkezi'nde, 8 ülkeden sektör temsilcilerinin katıldığı fuarın açılış programı yapıldı.

Açılış töreninin ardından Türkiye standını ziyaret eden Gürcistan Turizm İdaresi Başkanı Giorgi Çogovadze, AA muhabirine yaptığı açıklamada Türkiye'nin fuarda yer almasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Çogovadze, "Biz 20. kez Uluslararası Kafkas Turizm Fuarı'nı düzenliyoruz ve Türkiye'nin her zamanki gibi katılım sağlamasından dolayı çok memnun kaldık. İyi komşumuz Türkiye'nin fuarımızda bu kadar aktif katılım sağlaması bizi çok sevindiriyor." dedi.
Fuara katılan Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan ise Türkiye'nin fuara zengin bir standla katıldığını söyledi.

"Gürcistan turizmde yeni gelişen bir ülke, Türkiye turizmde çok deneyimli bir ülke, bu deneyimlerin aktarılması için bu işle uğraşan, bu sektördeki çok çeşitli otelcilerin, turizm acentalarının, turizm sektöründe çalışan hizmet sağlayıcıların birbirleri ile tanışması çok önemli."
Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Doç. Dr. İrfan Çiftçi de Türkiye'nin Tiflis'te bu seneki fuara geçen yıldan daha kapsamlı bir şekilde katıldığını ifade etti.
Türkiye'nin turizm alanında çok tecrübeli bir ülke olduğunu ifade eden Çiftçi, Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan'ın bu alanda daha çok iş birliği yapması için çaba sarf ettiklerini belirterek, "Turizmde Türkiye artık dünyanın ilk beşine giren ve en iddialı birkaç ülkeden bir tanesi. Bu birikimlerini de Türkiye yakın kardeş ve dost ülkeler ile paylaşmak istiyor." diye konuştu.
Fuar açılışının ardından ziyaretçiler için Türkiye standında halk oyunları gösterisi yapılırken ziyaretçilere Türk mutfağından tatlılar ikram edildi.

Hollywood yıldızı Ölüdeniz’de

Bradley Cooper, lüks yatıyla Muğla’nın Fethiye ilçesine geldi. Yakışıklı oyuncunun yanında dünyaca ünlü Rus model eşi Irina Shayk’ın da olduğu öğrenildi.

Dünyanın en yakışıklı erkekleri arasında gösterilen Hollywood yıldızı Bradley Cooper, tatil yapmak için Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Ölüdeniz'i tercih etti.

'Blu 47' isimli lüks yatıyla Kumburnu Tabiat Parkı açıklarına demirleyen Bradley Cooper'ın yanında eşi, dünyaca ünlü model Irina Shayk'ın da olduğu öğrenildi. Zaman zaman denize girip yatta güneşlenen Cooper, kıyıya yanaşıp kiraladığı özel araçla Ölüdeniz ve Fethiye çevresini de gezdi.
Cooper'ın Ölüdeniz'i çok beğendiği öğrenildi. Kumburnu Tabiat Parkı görevlisi Umut Aras, lüks yattan tabiat parkına botla gelen Cooper'la fotoğraf çektirdiğini ancak başta önce onu tanımadığını söyledi. ABD'li Bradley Cooper, 'Alias' dizisindeki rolüyle tanınmıştı. 43 yaşındaki oyuncu; Bay Evet, Felekten Bir Gece, Umut Işığım, Umut Yok, Çalıntı Hayat filmleriyle dünyaya adını duyurmuştu. Cooper- Shayk çiftinin geçtiğimiz yıl bir çocukları dünyaya gelmişti.
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,