Ersoy: ‘Siz ilişkileri düzelttikçe bu turizme yansıyacak’ - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Ersoy: ‘Siz ilişkileri düzelttikçe bu turizme yansıyacak’
2016 yılında Utrecht Turizm Fuarı´nda gelen terör haberleri ile çok büyük bir travma yaşayan Türk turizmcileri, 2019 Utrecht Fuarı´nı neredeyse tamamı ile ele geçirmiş bir mazara sergiliyorlar.
Ersoy: ‘Siz ilişkileri düzelttikçe bu turizme yansıyacak’

Şimdi hedef olarak da Hollanda´da niş pazarlarına girerek uzun yıllardır hala tam istenildiği seviyeye gelmeyen turist sayısını yeni çalışmalarla yakın zamanda arttırmaktır.

Hollanda’nın Utrecht kentinde 49’uncusu düzenlenen turizm fuarı tatilcileri hareketlendirdi. 9 Ocak 2019 Çarşamba günü açılışı yapılan fuara Turizm bakanı Mehmet Nuri Ersoy katıldı. Hollanda’dan Türkiye’nin Lahey büyük elçisi Şaban Dişli, Rotterdam başkonsolosu Aytaç Yılmaz, Amsterdam başkonsolosu Engin Arıkan, Deventer başkonsolosu Tuna Yücel Modrak, Türk havayolları Hollanda müdürü Cengiz İnce Osman, Utrecht belediye başkanı Jan van Zanen ve çok sayıda davetli turizmci katıldı.

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy fuarın açılışını yaptığı konuşmasında Türkiye’nin turizmde yakın ve uzun vadedeki hedeflerine ulaşacağını umduklarını söyledi. Türkiye’nin artık turist sayısından öte turist getirisine bakacağını hatırlattı. Hollandalıları tatilde ilk seçeneğinin Türkiye olduğunun görüldüğünü hatırlatan Ersoy Avrupa’da yapılacak kulislerin önemine işaret ederek Türk basınını ve vatandaşları Avrupalılarla köprüler kurmaya davet etti. “Siz ilişkileri ne kadar iyileştirip kuvvetlendirirseniz, aradaki turizmi de o kadar kuvvetlendirmiş oluyorsunuz. Zaten bunun ciddi yansımalarını rezervasyonlarda da görüyoruz. Hollanda’dan Türkiye’ye olan yolcu trafiği geçen sene yaklaşık yüzde 33’lük artışla kapanmıştı. Şu anda erken rezervasyon rakamlarına baktığımız zaman yine yüzde 30 civarında bir artış öngörülüyor.” dedi.

Ersoy tanıtımdaki bütçelerini arttımaya ve yeni teknolojiler kullanmaya karar verdiklerini söyledi. “Sadece offline medyalarla değil artık iletişimin yeni yöntemi olan dijital ve sosyal medyayı da kullanmaya başladık. Başarılarla dolu bir yıl olsun istiyoruz. Rakamlar da onu gösteriyor. Her sene de bu hedefleri büyüterek artık sayıları değil konaklama dışı harcamayı da arttıracak bir politika ile Türkiye turizmini istediği yerlere taşıyacağımıza ümit ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Ersoy, toplam bin üç yüz metrekare alana kurulan Türk stantlarını gezdi. Türk havayollarının standında Utrecht belediye başkanı Jan van Zanen ile standa konan THY’nin firstklas mevki uçak koltuğuna oturarak birlikte kahve içtiler. Bakan Ersoy van Zanen’a bir THY uçak modelini hediye etti. Jan van Zanen’da bakan Ersoy’a, büyük elçi Şaban Dişli’ye ve Amsterdam başkonsolosu Engin Arıkan’a her birine Utrecht’in önemli bir sembolü olan bir saat kulesinin maketini hediye etti.

Utrecht belediye başkanı Jan van Zanen yaptığı konuşmasında Utrecht fuarının ve ocak ayının insanların tatillerini nerede geçireceklerini belirledikleri bir yer ve zaman olması bakımından önemli olduğunu söyledi. Türkiye’nin zengin turizm imkanlarıyla bu fuarda çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Zanen “Türkiye’nin dünyaca ünlü Türk kahvesinin, güzel plajlarının, tarihinin ve kültürünün tadına varın. Türklerin misafirperverliğini de şahsen iyi biliyorum.” diye çağrıda bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,