DER Touristik: ‘Türkiye 2018 yılında müthiş dönüş yapacak’ - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
DER Touristik: ‘Türkiye 2018 yılında müthiş dönüş yapacak’
DER Touristik Almanya´ya göre Doğu Akdeniz Çanağı büyük bir satış patlamasını yaşayıp Batı Akdeniz Çanağı ise bu yaz bir rahatlama görecek.
DER Touristik: ‘Türkiye 2018 yılında müthiş dönüş yapacak’

Kendi çatısı altında Dertour, ITS, Jahn Reisen, Meiers Weltreisen, ADAC Reisen ve Travelix gibi bilinen markalar barındıran DER Touristik´in bildirdiğine göre Akdeniz Bölgesi´nde bu yaz sadece kazanan ülkeler olacak.

 

„Akdeniz´deki seyahat akımları bugünlerde ayaklı bir saatin sarkaç hareketlerine benzemekte“ diye konuşan DER Touristik Central Europe CEO´su René Herzog, „şu anda sarkaç, Doğu Akdeniz Çanağı istikametine doğru gitmekte“ diyerek, bu hareketten Batı Akdeniz Çanağı´nın da faydalandığını vurguluyor. Herzog´a göre geçen yılda kapasitelerin sonuna kadar gitmiş olan Batı Akdeniz destinasyonlarında bu yaz yaşanacak olan rahatlama, o bölgelere iyi gelecek. Bazı bölgelerde tatil yapmak isteyenlerin yine de ellerini çabuk tutması gerektiğini kaydeden Herzog, özellikle Yunanistan, Hırvatistan ve Bulgaristan´da yazın yer kalmayacağına dikkat çekti.

 

„Türkiye 2018 yılında müthiş dönüş yapacak“

 

Doğu Akdeniz Çanağı´nın genel olarak çok iyi satış yaptığını vurgulayan Herzog, özellikle Türkiye´nin performasını çok iyi görüyor ve „Türkiye bu yaz müthiş bir dönüş yapacak“ diye konuştuktan sonra sözlerini şöyle sürdürdü: „Biz DER Touristik olarak hep Türkiye´yi tuttuk, fakat bu yılın ilk günlerinden itibaren yaşanan satış patlaması bizi de şaşırttı“.

 

Türkiye´ye yönelik yeni talebi karşılayabilmek için yeni kapasiteler yaratan DER Touristik, yaz ayları için yeni Antalya charter uçuşları koydu. Daha önce planlanan uçuşlara ilave olarak Dertour, ITS, Jahn Reisen ve Travelix haftada beş kere olmak üzere Düsseldorf, Hamburg ve Leipzig havalimanlarından Antalya´ya uçacak.

 

Türkiye´nin bu kadar büyük bir başarıyı elde etmesinin başlıca nedeninin ülkenin son derece iyi fiyat-performansını gösteren Herzog´a göre Türkiye´de en iyi kalite çok uygun fiyatlara piyasaya sunuluyor. Bunun yanısıra Türkiye´nin geleneksel ve meşhur misafirperverliğinin de etkisinin büyük olduğu gösteriliyor.

 

Türkiye kadar değilse de diğer bir Doğu Akdeniz Çanağı ülkesi olan Mısır da yüksek bir talep görmektedir. Tunus´un da bir önceki yıla göre artan satışları söz konusu. Türkiye´nin komşusu Yunanistan´ın artışları önceki yıllarda da olduğu gibi devam etmekte olup, yeni bir rekorun kırılacağı beklenmekte. Bundan başka Hırvatistan´ın ve Bulgaristan´ın 2018´de başarılı bir yaz sezonunu geçirecekleri öngörülüyor.
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,