Çinliler Trump´a kızgın: Seyahatlerini Avrupa’ya kaydırdılar - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Çinliler Trump´a kızgın: Seyahatlerini Avrupa’ya kaydırdılar
Görüşlerini istatistik verilerle desteklerin uzmanlara göre ABD ile Çin arasında süregelen gerginlikten dolayı bir çok Çinli turist, ABD´ye seyahat etmekten vazgeçerek Avrupa´yı ve Rusya´yı ziyaret etmeyi tercih ediyor.
Çinliler Trump´a kızgın: Seyahatlerini Avrupa’ya kaydırdılar

CIIC´de yayınlanan habere göre Global Times iki gün önce normalde Çinliler için ana mevsim olan Temmuz ayında ABD´de bulunan Los Angeles, New York, San Francisco, Las Vegas ve Boston gibi birçok önemli şehrin internette tıklama sayısında büyük bir düşüş yaşandı.

 

ABD ile ilgili düşüşlere karşın Moskova’ya ve Fransa´daki Nice şehrine yönelik ilgi belirgin bir şekilde artarak, Moskova tıklamaları yüzde 78, Nice tıklamaları ise yüzde 31 oranında artış gösterdi.

 

ABD´de seyahat ve turizm piyasasında en büyük meslek örgütlerinden olan „US Travel Association“ tarafından paylaşılan bilgilere göre 2016 yılında Çinliler, ABD´de en büyük üçüncü turist grubunu teşkil ederek ABD´ye o yılda toplam 33.2 milyar dolar kazandırdı. Kişi başına 6,900 dolar harcayan Çinli turistler, 2016 yılında ABD´de en çok para harcayan yabancı turist grubunu teşkil etti.
 

US Travel Association, Çin´den gelen turistlerin normalde 2020 yılında ABD´ye gelen yabancı turistlerin içinde en büyük ikinci grup haline gelmelerini bekliyordu. Fakat uzmanlar, bunun artık böyle olmayacağından hemen hemen emin olarak „Çinliler, ayakları ile oy vererek geçen yılda Güney Kore ile ilgili yaptıkları gibi ABD´ye gitmeyerek tepkilerini koyacaklar“ diyor. Bu da ABD´nin bu gidişattan dolayı zarar göreceği anlamına geliyor.
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,