Avusturya 19 Mayıs´ta yeşil pasaportla seyahatleri serbest bırakmayı planlıyor - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Avusturya 19 Mayıs´ta yeşil pasaportla seyahatleri serbest bırakmayı planlıyor
Orta Avrupa ülkelerinin turizm bakanları yaz sezonunu kurtaracak tedbirler konuşmak üzere bir araya geldi.
Avusturya 19 Mayıs´ta yeşil pasaportla seyahatleri serbest bırakmayı planlıyor

APA haber ajansı tarafından yayınlanan habere göre Avusturya Turizm Bakanı Elisabetz Köstinger Avusturya´nın İsviçre ve Liechtenstein dahil komşu ülkelerinin yetkili kişileri ve turizm bakanları ile buluşarak “Yeşil Pasaport´un” Avrupa çapında lanse edilmesi ve yaz sezonu icin turizmin yapılabilmesi için alınacak tedbirler konusunda görüştü.

Bu konuda turizm bakanlığından gelen bilgilere göre sınırların açılması ile tatilcilere uygulanacak karantina konularında bir çok çözülmesi gereken detaylar kaldı.

19 Mayıs´tan sonra seyahat özgürlüğü

Seyahat özgürlüğünü yeniden sağlayabilmek için Avusturya için 19 Mayıs´tan sonra planlanan özgürlükleri komşu ülkeleri ile önceden görüşmek gerekecek diye konuşan Köstinger, bunun için en önemli unsurun “Yeşil Pasaport”un olacağını ekledi.

Lanse edilecek “Yeşil Pasaport”ta aşı, test ve iyileşme gibi bilgiler bulunacak.

Avusturya, 19 Mayıs´tan itibaren ülkeye giriş yapan kişilere uygulanacak karantina şartlarını hafitletecek ve bu gelişmeyle seyahat özgürlüğünü yeniden sağlanmasına yönelik önemli bir adım atmış olacak.

Bu planlarla ilgili “doğal olarak komşu ülkeleri ile uyumlu şartlar bulmaya çalısıyoruz” diyen Turizm Bakanı Köstinger, “yaz sezonu için hepimizin ortak amacı, misafirlere kolay, fakat aynı zamanda güvenli koşullar yaratmaktır” dedi.

Resim © AA


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,