Amerika´da kat temizlikçileri isyanda! - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
Amerika´da kat temizlikçileri isyanda!
Covid-19 ile tanıştığımız son aylarda dünyadaki hemen hemen her otel ve otel markası, yeni dezenfeksiyon ve sterilizasyon prosedürlerini vurgulayan bir temizlik programını duyurdu.
Amerika´da kat temizlikçileri isyanda!

Dünyada bir hijyen yarışı başladı: Birçok otel bu konuda uzman kuruluşlara danışırken bazı oteller temizlikçi robot bile kullanmaya başladı.

Otellerin temizlik konusundaki iddaları arttı: Dünyadaki bütün oteller her zamankinden daha fazla temizlik yaptıklarını söylüyor.

Mesajları açık: Oteller çok temiz.

Bu arada New York Times gazetesinin haberine göre Amerika’daki otel çalışanları genel olarak çalışma düzeninden rahatsız: Amerika Birleşik Devletleri'ndeki otelleri temizleyen, fırçalayan, tozunu alan, vakumlayan ve sterilize eden kat hizmetlilerinin çoğu, şirketlerin koronavirüsün ardından çalışma şartlarının ağırlaştığını söylüyor: Korunma gereği oluşturulan prosedürler ve yönergeler temizlikçilerin çalışma saatlerini, ücretlerini, sosyal haklarını azalttığını iddia ediliyor.

Çalışanlar “bize daha fazla iş yüklüyorlar, kısa çalışma saatlerinde daha çok iş yaptırıyorlar“ diye şikayet ediyorlar.

Hem Amerika seyahatlerinin hem de otel doluluğunun tarihsel olarak düşük olduğu bir zamanda, otel yöneticilerinin önceliğinin konukların ve çalışanların sağlık güvenliğini sağlamak ve oteli açık tutmak olduğunu söylüyor. Otel markaları, otel sahipleri ve işletme şirketlerinin üyesi olduğu Amerikan Otel ve Konaklama Derneği, Güvenli Konaklama olarak adlandırdığı bir programda Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri uyarınca yeni temizlik yönergeleri belirledi. Ancak otel çalışanları ve kat temizlikçileri, otellerin Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen kurallara uymasını istiyor.

Kuzey Amerika'daki en büyük Hospitality birliği ve oteller arasında şimdi özel bir tartışma konusu hızlandı:

“Otel odalarını günlük olarak temizlenmesi gerekiyor mu?”

Bu tartışma doğrultusunda birçok otel günlük oda temizliğinden uzaklaşarak hem çalışanları hemde misafirleri Covid-19’dan daha iyi koruduğunu ve virüsün yayılmasını önlemeyi umduklarını söyledi. (Tourexpi)

Resim: © AA


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,