737 Max, sıcak havalar ve İspanya TUI'nin kârını düşürdü - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
737 Max, sıcak havalar ve İspanya TUI'nin kârını düşürdü
Satışların 3,7 artışla 4,7 milyar Avroyu bulmasına rağmen, mali yılın üçüncü çeyreğinde vergi öncesi karı bir önceki yıla göre neredeyse yarı yarıya azaldı.
737 Max, sıcak havalar ve İspanya TUI'nin kârını düşürdü

Faizden önceki kazançlar, vergiler, amortisman ve itfa payları (EBITA), 101 milyon Avro olarak önceki yıla göre yüzde 46 oranında azaldı.

Grup, raporlara göre, Boeing 737 Max yerine son anda piyasalarda tedarik edilen ek uçakların maliyetine ek olarak bir önceki yılın iklimsel sıcaklık dalgası, devam eden Brexit belirsizliği ve İspanya'ya olan uçak koltuğu fazlalığı düşüşe sebep oldu.

Bu yıl Mart sonunda ilan edildiği üzere, bir önceki yıla göre TUI'nin kârı çeyrek düşerek 1,18 milyar Avro olacaktır. Otelcilik bölümü vergi öncesi karını yüzde 26 artırarak 91,5 milyon avroya ve kruvaziyer bölümü yüzde 14 artırarak 101,5 milyon avroya yükseltirken, tur operatörü ve havayolu şirketi hala baskı altında.

Bu nedenle, CEO Joussen, “Rekabetçiliğimizi daha da güçlendirmek istiyoruz, tur operatörlüğü işini kolaylaştırarak, daha hızlı hale getirip daha verimli ve kârlı çalışmak istiyoruz” 

Önümüzdeki 18 ila 24 ay içinde, “Avrupa'daki hakim olduğumuz kaynak piyasaları verimlilik adına birbirine daha sıkı bağlayacağız” dedi. 

Joussen TUI grubun dijitalleşmesi ve modern teknolojilere ve birleşik bir müşteri platformuna yatırım yapılmasının önemine de ayrıca vurgu yaptı. 


Copyright 2020 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,