2018 uçaklarda yeni trendler - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
2018 uçaklarda yeni trendler
Aileler için ayrı kompartıman, 3D ekranlar, VR gözlükleri…
2018 uçaklarda yeni trendler

Uluslararası havayolları sanayisi için „Crystal Cabin Award” adlı ödüller son derece önemli. 2018 yılında 12nci defa verilecek bu ödüller için 18 yıldan 91 rakip yarışmaktadır.
 
Tedarikçi, uçak yapımcısı, üniversiteler ve havayolları şirketlerinin yarıştıkları „Crystal Cabin Award“ ödülleri için içinde kendi sineması bulunan VIP uçağından tutun, economy sınıfı için yaratılmış modül üzerinden first class süite kadar birçok yeni tasarım jürinin beğenisine sunuluyor.
 
10 Nisan 2018 tarihinde açıklanacak karar için 28 kişilik bir uzman jürisi hazır beklenmektedir. Ödüllerin verilmesine kadar daha bir hayli zaman varken, ilk yeni trendler belirlenmeye başladı.
 
Qatar Airways´in sunduğu “Business Class Qsuite”in en belirgin özelliği dört koltuğun küçük bir aile kompartımanı oluşturacak şekilde döndürülebilmesi. Airbus A320neo için yaratılmış „Airspace Cabin“ ise, kısa menzilde seyahat eden kişilerin bile uçakta adeta bir otel havasında uçmaları sağlanıyor.
 
Sanal dünya ön planda
 
Ön taraftaki First ve Business Class lüksün yanısıra “arka koltuklardakilerin” rahatı da düşünülmekte. Bu alandaki yeni buluşların arasında iki dirsek için yer sağlayan koltuklar ya da kafanın etrafına sardırılıp dışarıdan gelen sesleri yok eden yeni bir baş yastığı öne çıkıyor. Fakat multimedya alanında da yeni gelişmeler var. Bunların arasında uçakta kullanılmak üzere düşünülmüş yeni bir 3D ekranı yer alıyor. Uçakta kullanılmak üzere yaratılmış yeni VR gözlükleri de sunuluyor.
 
Hangi trendlerin en önemli yeri tutacağı elbette 10 Nisan´da belli olacak. Hamburg´ta verilecek olan ödüller, şu sekiz kategori için verilecek:
 

1.    Kabin konsepti

2.    Kabin sistemi

3.    Elektronik sistemler

4.    Daha yeşil, sağlıklı, güvenli ve çevre dostu kabin

5.    Malzeme ve birleşenler

6.    Yolcu rahatı için hardware

7.    Üniversite

8.    Yeni vizyonlar

Crystal Cabin Award ödüllerini kazananlar, 10 Nisan 2018 tarihinde Hamburg´taki Hotel Atlantic Kempinski´de düzenlenecek bir gala diner sırasında açıklanacaktır.
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,