2017´de Çin turizm sektörü yıllık 700 milyar Euro ciroya ulaştı - Tourexpi, sizler için turizmde olup bitenleri takip ediyor!Uluslararası
2017´de Çin turizm sektörü yıllık 700 milyar Euro ciroya ulaştı
2017 yılında Çin turizm sektörü toplam 5.4 trilyon Yuan (698 milyar Euro) ciro yaparak toplam turizm gelirini bir önceki yıla göre yüzde 15.1 oranında arttırabildi.
2017´de Çin turizm sektörü yıllık 700 milyar Euro ciroya ulaştı

Çin Turizm Akademisi tarafından paylaşılan bilgilere göre Çin´deki turistler 2017 yılında 5 milyar (!) iç turizmi seyahatini yaptı ve bunun yanısıra 131 milyon yurtdışı gezisine katıldı. Böylece İç turizmi seyahatleri yüzde 12.8 oranında, yurtdışı seyahatlerin sayısı ise yüzde 7 oranında arttı.

Yurtdışından gelerek Çin´de tatil yapanların sayısı yüzde 0.8 oranında artarak 139 milyona ulaştı; Çin´de seyahat eden yabancı turistlerin yüzde 75´i Asya ülkelerinden geldi. Geçici verilere göre Çin´deki seyahat endüstrisi Gayri Safi Milli Hasıla´ya 1.18 trilyon Euro katkı yaparak toplam ekonomi performansının yüzde 11´ini teşkil etti.

Turizm, Çin´de 80 milyon iş imkanı yaratarak ülke içinde çalışan kişilerin yüzde 10.3´ünü istihdam etti.

15 ile 21 Şubat 2018 tarihleri arasında kutlanacak „İlkbahar Bayramı“ sırasında yaklaşık 385 milyon Çinli´nin seyahat ederek tatil yapacağı bekleniyor. Bu sayı aynı zamanda bir önceki yıla göre yüzde 12´lik artış anlamına geliyor.

İlkbahar Bayramı tatili için en çok tercih edilen destinasyonların arasında kıyılarda ve adalarda yer alan Sanya ve Xiamen, ayrıca dağlık bölgelerde bulunan birçok kış sporu merkezi başı çekiyor.

Çin, zaten yatırım ve ticaretten yavaş yavaş hizmet ve tüketim sektörüne kayan ekonomisini güçlendirerek geliştirme çabalarında turizme giderek artan bir şekilde önem vermeye başladı.

Çin, şu anda yurtdışında en çok turist gönderen ülke konumunda olup aynı zamanda dünyada en çok yabancı turistler tarafından ziyaret edilen dördüncü ülkedir.

Kaynak: China Internet Information Center (CIIC)
Copyright 2005 - 2015 Tourexpi.com - Alle Rechte Vorbehalten | Impressum | Über Uns
1024 x 768 px ekran çözünürlüğünde en uygun Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üzeri ile test edilmiştir.
Tourexpi, turizm haberleri, Reisebüros, tourism news, noticias de turismo, Tourismus Nachrichten, новости туризма, travel tourism news, international tourism news, Urlaub, urlaub in der türkei, день отдыха, holidays in Turkey, Отдых в Турции, global tourism news, dünya turizm, dünya turizm haberleri, Seyahat Acentası,